RudeiCzarne – O Nas

Witamy Cię na blogu podróżniczym RudeiCzarne! Naszym malutkim świecie, który staramy się kreować z uśmiechem od ucha do ucha, z optymizmem i ciekawością, co nowy dzień przyniesie, gdzie tym razem zaprowadzi nas nasza ścieżka. Otwieramy przed Tobą szeroko drzwi, zaglądnij i zakochaj się wraz z nami w widokach, które nas wszystkich otaczają. Zrobimy wszystko, byś tego nie pożałował 🙂

Jesteśmy Karolina i Piotrek, czyli Rude i Czarne. Pochodzimy z Krosna na Podkarpaciu i znamy się od dzieciaka – gdy mieliśmy 8 i 9 lat, poznaliśmy się chodząc wspólnie do szkoły muzycznej i grając razem na skrzypcach. Można więc powiedzieć, że razem dorastaliśmy i od młodych lat wspólnie rozwijaliśmy nasze pasje. Aż na studiach wylądowaliśmy w Krakowie i tam spędziliśmy 8 lat naszego życia. Do momentu, gdy rzuciliśmy wszystko i przeprowadziliśmy się na Maltę! 🙂 Ale o tym później.

Nazwa naszego bloga wzięła się nie tylko od koloru włosów, ale przede wszystkim od nastawienia do życia w tych właśnie kolorach. Ruda – ta bardziej szalona, pełna pomysłów i będąca w stanie w 5 minut kupić bilety na drugi koniec świata, nie myśląc o codziennej rutynie, Czarny – ten bardziej opanowany, który zawsze ma plan B na wypadek kryzysowych sytuacji, jednak równie pełny marzeń i uzależniony od podróży, jak Ruda. Mieszanka wybuchowa, ale przecież przeciwieństwa się przyciągają. A najbardziej nas przyciąga wspólna pasja – odkrywanie świata, spełnianie marzeń i czerpanie z tego radości!

Blog ten powstał najpierw jako nasz pamiętnik, gdy ruszaliśmy w naszą pierwszą podróż poza utarte, europejskie ścieżki – do Ameryki Południowej. Początkowo miał służyć jako relacja dla naszych Najbliższych i Rodzin, by wiedzieli, że wszystko z nami w porządku, że cieszymy się każdą chwilą, uczymy się jak poruszać się po tych niepoznanych dotąd drogach. Odkryliśmy jednak, że pisanie i uwiecznianie odwiedzanych miejsc na zdjęciach daje nam tak wiele radości, że nie chcemy się tej radości pozbawiać. Przy okazji możemy spisywać nie tylko nasze spostrzeżenia z przebytych podróży, ale także praktyczne rady dla tych, którzy może planują wyprawę w te same miejsca. Notujemy więc w trakcie podróży, by później spisać wszystko, co może być przydatne na przyszłość.

Chcemy Cię zabrać w podróż przez krainy pełne kolorów, pełne uśmiechów tubylców. Byś towarzyszył nam przy każdym wschodzie i zachodzie słońca, byś z radością wskoczył do lazurowej wody, byś z plecakiem na plecach ruszał kolejną ścieżką, odkrywając nieznane. Byś delektował się zapachami i smakiem lokalnych przysmaków, byś przysiadł się do tubylców próbując wysłuchać ich historii wypowiadanej w języku migowym, bo przecież tak z każdym się dogadasz. Byś wsiadł na skuter i ruszył przed siebie – bez mapy, bez planu. Tak odkryjesz to, co niepoznane. Byś zaczerpnął głęboko powietrza stojąc na dalekim szczycie i rozejrzał się dookoła. Tak, świat jest niesamowity. A Ty spełniasz swoje kolejne marzenie. I to jest najważniejsze. Bo przecież marzenia są po to, by je spełniać, czyż nie?

sankt petersburg widok na pałac zimowy

Jesteśmy na etapie, gdy szukając własnej tożsamości, uzmysłowiliśmy sobie, że podróże to nasze życie, to cały nasz świat i każde nasze marzenie się wokół tego kręci. W 2017 roku z dnia na dzień rzuciliśmy życie w Polsce i przeprowadziliśmy się na słoneczną Maltę, gdzie każdy nasz dzień mija w iście wakacyjnych barwach. Choć pracujemy na etacie, każdą wolną chwilę spędzamy na odkrywaniu, na uciesze w słońcu, na chłonięciu pozytywnego, południowego nastawienia do życia i rozwijaniu naszej kolejnej wielkiej paski – nurkowaniu. A gdy szukamy odmiany, wsiadamy w samolot i ruszamy w nieznane. Podróżujemy po swojemu, bez sztywnego trzymania się mapy, z uśmiechem czekając na to, co przyniesie każdy kolejny, nowy dzień, gdzie tym razem nas zaniesie. To jest dla nas najbardziej ekscytujące – brak planu na dalszą przyszłość, ale też brak stresu, po prostu chwytamy dzień! Bo nawet jeśli nie zdążymy „zaliczyć” najważniejszych atrakcji to nic, wrócimy tu jeszcze, tymczasem trzeba poczuć i odkryć prawdziwość tego miejsca, której nie poznasz trzymając nos głęboko w przewodnikach. Pamiętaj jednak, że niestety nie wszystko, co odwiedzamy jest piękne i kolorowe, jak w katalogach biur podróży. Ale to także trzeba zobaczyć i o tym trzeba pisać. By nie zakłamywać rzeczywistości.

Tymczasem zapraszamy Cię do naszego Rudo-Czarnego świata. Chcemy, by było to miejsce, które da Ci radość, w którym będziesz czuł się dobrze i do którego z przyjemnością powrócisz. By było o także miejsce, gdzie znajdziesz przydatne informacje i porady sprawdzone na naszej skórze. Drzwi zostawiamy szeroko otwarte, drzwi do kolorów, uśmiechów, słońca i optymizmu. Postaw pierwszy krok, a wylądujesz w szalonym, pełnym emocji Rudo-Czarnym świecie, którego chcemy, byś był częścią razem z nami! 🙂

RudeiCzarne to także zaprzyjaźnione blogi, pasjonaci podróży, ludzie, od których czerpiemy pozytywną energię i inspiracje, ale także motywację do działania! Zaglądnij koniecznie i do nich!

Hooltaye w podróży – ich zdjęcia i historie uzależniają! Zakochaj się w tej magii, którą dzielą się z nami każdego dnia, nie pożałujesz, a my z zapartym tchem czekamy codziennie na ich kolejną dawkę pięknych fotografii!

Album z podróży – kochają chodzić własnymi ścieżkami, czerpać z natury to, co najlepsze, zgubić się na szlaku i wędrować godzinami, a przy tym są cudownymi ludźmi, pasjonaci Bałkan, ale tych z dala od turystów!

Sycyliada – nie znamy drugiej osoby tak zakochanej w Sycylii, która potrafi wyszukać tyle ciekawostek i historii z życia wyspy pomarańczy! Jedziesz na Sycylię? Pisz do Sycyliady!

Gdzie słońce dla nas wschodzi – zarażają uśmiechem i kolorami, a do tego ciągle jedzą coś pysznego!

101 countries before 50 – uśmiechnięta i pełna energii para, która za cel założyła sobie odwiedzić 101 krajów przed 50-tym rokiem życia!

szwajcaria-alpejskie-widoki

Chcesz zobaczyć więcej naszych zdjęć i być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje?

Zaglądnij do nas w Social Mediach:

Facebook: https://www.facebook.com/rudeiczarne/ 

Instagram: https://www.instagram.com/rudeiczarne_travelblog/

Youtube: https://www.youtube.com/results?search_query=rudeiczarne 

Chcesz nas o coś zapytać? Napisz do nas! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! rudeiczarne@gmail.com 

14 myśli na temat “RudeiCzarne – O Nas

    1. Dziękujemy bardzo i zapraszamy czesciej🙂 już za kilka dni ruszamy w kolejną wyprawę, więc będzie mnóstwo zdjęć i historii do opisania. Pozdrawiamy z Malty!

    1. Dziękujemy bardzo, wiele to dla nas znaczy! 🙂 I przestać odkrywać nieznane nie chcemy, oby jak najwięcej, bo to daje mnóstwo siły! 🙂 Pozdrawiamy cieplutko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.