RudeiCzarne – O Nas

Witaj w Rudo-Czarnym świecie!

Witamy Cię na blogu podróżniczym RudeiCzarne! Naszym malutkim świecie, który staramy się kreować z uśmiechem od ucha do ucha, z optymizmem i ciekawością, co nowy dzień przyniesie, gdzie tym razem zaprowadzi nas nasza ścieżka. Otwieramy przed Tobą szeroko drzwi, zaglądnij i zakochaj się wraz z nami w widokach, które nas wszystkich otaczają. Zrobimy wszystko, byś tego nie pożałował 🙂

Rudeiczarne – Skąd jesteśmy?

Jesteśmy Karolina i Piotrek, czyli Rude i Czarne. Pochodzimy z Krosna na Podkarpaciu i znamy się od dzieciaka – gdy mieliśmy 8 i 9 lat, poznaliśmy się chodząc wspólnie do szkoły muzycznej i grając razem na skrzypcach. Można więc powiedzieć, że razem dorastaliśmy i od młodych lat wspólnie rozwijaliśmy nasze pasje. Aż na studiach wylądowaliśmy w Krakowie i tam spędziliśmy 8 lat naszego życia. Do momentu, gdy rzuciliśmy wszystko i przeprowadziliśmy się na Maltę! 🙂 Ale o tym później.

rudeiczarne-jordania

Dlaczego RudeiCzarne?

Nazwa naszego bloga wzięła się nie tylko od koloru włosów, ale przede wszystkim od nastawienia do życia w tych właśnie kolorach. Ruda – ta bardziej szalona, pełna pomysłów i będąca w stanie w 5 minut kupić bilety na drugi koniec świata, nie myśląc o codziennej rutynie, Czarny – ten bardziej opanowany, który zawsze ma plan B na wypadek kryzysowych sytuacji, jednak równie pełny marzeń i uzależniony od podróży, jak Ruda. Mieszanka wybuchowa, ale przecież przeciwieństwa się przyciągają. A najbardziej nas przyciąga wspólna pasja – odkrywanie świata, spełnianie marzeń i czerpanie z tego radości!

rudeiczarne-malta

Po co ten blog?

Blog ten powstał najpierw jako nasz pamiętnik, gdy ruszaliśmy w naszą pierwszą podróż poza utarte, europejskie ścieżki – do Ameryki Południowej. Początkowo miał służyć jako relacja dla naszych Najbliższych i Rodzin, by wiedzieli, że wszystko z nami w porządku, że cieszymy się każdą chwilą, uczymy się jak poruszać się po tych niepoznanych dotąd drogach.

Odkryliśmy jednak, że pisanie i uwiecznianie odwiedzanych miejsc na zdjęciach daje nam tak wiele radości, że nie chcemy się tej radości pozbawiać. Przy okazji możemy spisywać nie tylko nasze spostrzeżenia z przebytych podróży, ale także praktyczne rady dla tych, którzy może planują wyprawę w te same miejsca. Staramy się zawsze jak najlepiej poznać dane miejsce, jego historię, kulturę, rozmawiać z tubylcami, by zebrać jak najwięcen rzetelnych informacji. Notujemy więc w trakcie podróży, by później spisać wszystko, co może być przydatne na przyszłość.

Ostatecznie więc, w ciągu kilku lat, blog ten ewaluował z pamiętnika, w mini-przewodniki, poradniki praktyczne w spis tego, co możesz potrzebować w trakcie swojej podróży. Prócz tego robimy zdjęcia, montujemy filmy i vlogi, by prócz słowa pisanego, zabrać Was w wizualną podróż dookoła danego miejsca.

rudeiczarne-nurkowanie

Podróżuj z nami

Chcemy Cię zabrać w podróż przez krainy pełne kolorów, pełne uśmiechów tubylców. Byś towarzyszył nam przy każdym wschodzie i zachodzie słońca, byś z radością wskoczył do lazurowej wody, byś z plecakiem na plecach ruszał kolejną ścieżką, odkrywając nieznane. Byś delektował się zapachami i smakiem lokalnych przysmaków, byś przysiadł się do tubylców próbując wysłuchać ich historii wypowiadanej czasem w języku migowym, bo przecież tak z każdym się dogadasz. Byś wsiadł na skuter i ruszył przed siebie – bez mapy, bez planu. Tak odkryjesz to, co niepoznane. Byś zaczerpnął głęboko powietrza stojąc na dalekim szczycie i rozejrzał się dookoła. Tak, świat jest niesamowity. A Ty spełniasz swoje kolejne marzenie. I to jest najważniejsze. Bo przecież marzenia są po to, by je spełniać, czyż nie?

rudeiczarne-rosja

Życie na Malcie – jak to się stało?

Jesteśmy na etapie, gdy szukając własnej tożsamości, uzmysłowiliśmy sobie, że podróże to nasze życie, to cały nasz świat i każde nasze marzenie się wokół tego kręci. W 2017 roku z dnia na dzień rzuciliśmy życie w Polsce i przeprowadziliśmy się na słoneczną Maltę, gdzie każdy nasz dzień mija w iście wakacyjnych barwach. Choć pracujemy na etacie, każdą wolną chwilę spędzamy na odkrywaniu, na uciesze w słońcu, na chłonięciu pozytywnego, południowego nastawienia do życia i rozwijaniu naszej kolejnej wielkiej pasji – nurkowaniu. A gdy szukamy odmiany, wsiadamy w samolot i ruszamy w nieznane. Podróżujemy po swojemu, bez sztywnego trzymania się mapy, z uśmiechem czekając na to, co przyniesie każdy kolejny, nowy dzień, gdzie tym razem nas zaniesie.

To jest dla nas najbardziej ekscytujące – brak planu na dalszą przyszłość, ale też brak stresu, po prostu chwytamy dzień! Bo nawet jeśli nie zdążymy „zaliczyć” najważniejszych atrakcji to nic, wrócimy tu jeszcze, tymczasem trzeba poczuć i odkryć prawdziwość tego miejsca, której nie poznasz trzymając nos głęboko w przewodnikach. Pamiętaj jednak, że niestety nie wszystko, co odwiedzamy jest piękne i kolorowe, jak w katalogach biur podróży. Ale to także trzeba zobaczyć i o tym trzeba pisać. By nie zakłamywać rzeczywistości.

rudeiczarne-izrael

Tymczasem zapraszamy Cię do naszego Rudo-Czarnego świata. Chcemy, by było to miejsce, które da Ci radość, w którym będziesz czuł się dobrze i do którego z przyjemnością powrócisz. By było to także miejsce, gdzie znajdziesz przydatne informacje i porady sprawdzone na naszej skórze. Drzwi zostawiamy szeroko otwarte, drzwi do kolorów, uśmiechów, słońca i optymizmu. Postaw pierwszy krok, a wylądujesz w szalonym, pełnym emocji Rudo-Czarnym świecie, którego chcemy, byś był częścią razem z nami! 🙂

rudeiczarne-filipiny

Zaprzyjaźnione blogi

RudeiCzarne to także zaprzyjaźnione blogi, pasjonaci podróży, ludzie, od których czerpiemy pozytywną energię i inspiracje, ale także motywację do działania! Zaglądnij koniecznie i do nich!

Hooltaye w podróży – ich zdjęcia i historie uzależniają! Zakochaj się w tej magii, którą dzielą się z nami każdego dnia, nie pożałujesz, a my z zapartym tchem czekamy codziennie na ich kolejną dawkę pięknych fotografii!

Album z podróży – kochają chodzić własnymi ścieżkami, czerpać z natury to, co najlepsze, zgubić się na szlaku i wędrować godzinami, a przy tym są cudownymi ludźmi, pasjonaci Bałkan, ale tych z dala od turystów!

Sycyliada – nie znamy drugiej osoby tak zakochanej w Sycylii, która potrafi wyszukać tyle ciekawostek i historii z życia wyspy pomarańczy! Jedziesz na Sycylię? Pisz do Sycyliady!

Gdzie słońce dla nas wschodzi – zarażają uśmiechem i kolorami, a do tego ciągle jedzą coś pysznego!

101 countries before 50 – uśmiechnięta i pełna energii para, która za cel założyła sobie odwiedzić 101 krajów przed 50-tym rokiem życia!

Voyagerka – pasjonatka podróży, pięknych widoków i pysznego jedzenia!

szwajcaria-alpejskie-widoki

Rudeiczarne – Chcesz zobaczyć więcej naszych zdjęć i być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje?

Zaglądnij do nas w Social Mediach:

Facebook: https://www.facebook.com/rudeiczarne/ 

Instagram: https://www.instagram.com/rudeiczarne_travelblog/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCzLsXK33NZAiz1awF0ZYG5Q

Chcesz nas o coś zapytać? Napisz do nas! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! rudeiczarne@gmail.com 

Rudeiczarne-Malta

22 myśli na temat “RudeiCzarne – O Nas

    1. Dziękujemy bardzo i zapraszamy czesciej? już za kilka dni ruszamy w kolejną wyprawę, więc będzie mnóstwo zdjęć i historii do opisania. Pozdrawiamy z Malty!

    1. Dziękujemy bardzo, wiele to dla nas znaczy! 🙂 I przestać odkrywać nieznane nie chcemy, oby jak najwięcej, bo to daje mnóstwo siły! 🙂 Pozdrawiamy cieplutko!

  1. Ależ jesteście uroczą parą! Świetna nazwa bloga 🙂 Wracam czytać o jordańskich zamkach, może kiedyś tam w końcu dotrę 😀

  2. Właśnie natrafiłem na Wasz blog. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Z zapartym tchem czytam Wasze relacje, bo też kocham podróże. Jesteście naprawdę niesamowici. Mocno Wam kibicuję i życzę Wam jak najdłużej czerpania radości z tego co robicie! Dziękuję za to, że czytając Wasze bogate relacje “przenoszę” się do tych wspaniałych miejsc.

  3. Młodzi cudowni, wasza niesamowita energia pomimo pandemii pozwala dalej marzyć i pozytywnie myśleć. Blog bardzo mi się spodobał i będę uważnie go śledzić, i czerpać wiedzę z waszych doświadczeń na przyszłe podróże, dziękuję. Tak na marginesie, Maltą też zauroczyłam się i na pewno tam powrócę.

    1. Cudownie! Nie można przestać marzyć, co innego może napędzać do działania jeśli nie marzenia? 🙂 Bardzo nas cieszy, że Ci się tu spodobało, mamy nadzieję, że będzie Ci tutaj dobrze 🙂 A na Maltę musisz powrócić, piękne miejsce, które zawsze napełnia energią! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.