Większość osób, szczególnie z innych zakątków niż Podkarpacie, na hasło „Podkarpackie atrakcje” od razu ma w głowie bieszczadzkie połoniny. Wydaje nam się, że województwo podkarpackie jest wciąż bardzo niedocenionym i nieznanym regionem Polski. I mało kto ma świadomość tego, że na Podkarpaciu jest znacznie więcej atrakcji niż jedynie przepiękne bieszczadzkie połoniny. Wiele osób także myśli, że całe Podkarpacie to właśnie Bieszczady. Te są jednak na południowym krańcu województwa podkarpackiego, nie całe Podkarpackie leży w samych Bieszczadach.
Podkarpackie atrakcje – czy to tylko bieszczadzkie połoniny?
Sami na Podkarpaciu się urodziliśmy, tutaj mieszkaliśmy przez 20 lat naszego życia. Podkarpacie nas wychowało i ukształtowało. Tutaj dorastaliśmy, tutaj jeździliśmy w swoje pierwsze podróże i na lokalne wycieczki. I być może dlatego różnorodność województwa podkarpackiego jest dla nas oczywista i nie jest niczym zaskakującym. Coś jednak, co dla nas wydaje się oczywiste, dla mieszkańców innych regionów Polski jest nieznane i pozostaje tajemnicą. Dlatego też bardzo zależy nam na tym, by wreszcie pokazać jak najszerszemu gronu, jak wyjątkowe i różnorodne jest województwo podkarpackie.
Województwo Podkarpackie – Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Tak udało nam się zakwalifikować do 3. edycji konkursu Turystyczne Mistrzostwa Blogerów, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Spośród 63 aplikujących blogerów Polski, wyłoniono finałową 16-stkę. Każdemu z wyłonionej 16-tki blogów przyporządkowano polskie województwo. Dalej zaś miał się podjąć jego promocji i tym samym przedstawić je w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Przyznać musimy, że telefon z informacją, że zakwalifikowaliśmy się do finału, ale przede wszystkim, że przyporządkowano nam właśnie rodzinne województwo podkarpackie, bardzo nas wzruszył. Kupiliśmy bilety do Polski, spakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy i 2 dni później byliśmy już w Polsce, na Podkarpaciu.
Podkarpackie atrakcje – co udało się zobaczyć i pokazać w trakcie Turystycznych Mistrzostw Blogerów – co zobaczyć na Podkarpaciu?
Za cel podczas promocji województwa podkarpackiego obraliśmy sobie pokazanie, jak bardzo różnorodne i wyjątkowe jest Podkarpacie. Nie jest łatwo pokazać wszystko w zaledwie dwa tygodnie, które mieliśmy na zebranie materiałów. Dlatego też wybraliśmy, naszym zdaniem, najciekawsze, ale także te mniej znane tematy i ruszyliśmy w drogę.
W trakcie podróży przez Podkarpacie pokonaliśmy 1446 km, z czego 56 km pieszo. Spędziliśmy 16 dni w trasie i niezliczoną ilość godzin, by przygotować jak najlepsze materiały, które pokażą jak wyjątkowe jest Podkarpacie. Podczas podróży przez podkarpackie atrakcje udało się zobaczyć naprawdę dużo. Przybliżmy jednak nieco te miejsca.
Podkarpackie atrakcje – Opuszczone, wysiedlone wioski w Bieszczadach
Przemierzyliśmy kilka szlaków w Bieszczadach, docierając do 6 opuszczonych dziś, a niegdyś wysiedlonych wiosek, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu tętniły życiem, dzisiaj zaś to, co po nich zostało przejęła natura. Odwiedziliśmy w czasie tej podróży wioski: Beniowa, Sianki, Krywe, Hulskie, Sokoliki, Dźwiniacz Górny. Niezwykle bolesna historia mieszkańców bieszczadzkich wiosek porusza serca i jest najbardziej wzruszającą lekcją historii, jaką można odbyć w terenie. Więcej na temat Opuszczonych wiosek w Bieszczadach poczytać możecie w naszym wpisie: OPUSZCZONE WIOSKI W BIESZCZADACH – GDZIE NATURA UKRYŁA TAJEMNICE PODKARPACIA
Co zobaczyć w województwie podkarpackim – Zamki na Podkarpaciu
Odwiedziliśmy 10 zamków i rezydencji królewskich i magnackich. Jest ich na Podkarpaciu znacznie więcej, ale skupiliśmy się na następujących zamkach: zamek w Łańcucie, Baranowie Sandomierskim, Rzeszowie, Krasiczynie, Przemyślu, Fredropolu, Sanoku, Sobieniu, Odkrzykoniu, Przecławiu. Odwiedziliśmy także 11-ty – zamek w Rzemieniu, który jest dzisiaj rezydencją prywatną i nie jest udostępniony dla zwiedzających. Więcej na temat Zamków na Podkarpaciu możecie przeczytać w naszym wpisie: ZAMKI NA PODKARPACIU – SZLAKIEM 10 NAJCIEKAWSZYCH REZYDENCJI KRÓLEWSKICH I MAGNACKICH WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Wschody słońca na Podkarpaciu – Co zobaczyć na Podkarpaciu
6 razy wstawaliśmy, gdy było jeszcze ciemno, by podziwiać wschody słońca, z czego nie każdy udało nam się złapać tak, jak sobie wymarzyliśmy. Najpiękniejszy trafił nam się zdecydowanie w Komborni pod Krosnem, kiedy to poranna mgiełka wspaniale komponowała się z wyłaniającym się zza horyzontu słońcem. Wspaniały wschód udało się także zobaczyć w bieszczadzkich Lutowiskach, kiedy to cała okolica skąpana była we mgle. Jesień sprzyja najpiękniejszym wschodom słońca. Więcej zdjęć z naszych wschodów słońca zobaczyć możecie TUTAJ.
Podkarpacki Szlak Architektury Drewnianej
Przemierzyliśmy fragment pięknego Szlaku Architektury Drewnianej, który na Podkarpaciu ma długość aż 1202 km i znaleźć na nim można aż 127 obiektów! Skupiliśmy się w trakcie tej podróży na cerkwiach i kościołach, które świadczą o różnorodności wyznaniowej i architektonicznej Podkarpacia. Na szlaku tym można jednak zobaczyć także drewniane dwory czy piękne domy. Każda cerkiew czy kościół jest zupełnie inna i zachwyca przepięknym wykonaniem. Więcej na temat tej wycieczki możecie poczytać w naszym wpisie TUTAJ.
Deskale „Cichy Memoriał” – nietuzinkowe podkarpackie atrakcje – murale/deskale na Podkarpaciu
Podziwialiśmy wspaniałe deskale Arkadiusza Andrejkowa „Cichy Memoriał”, które powstają na szopach i stajniach, nadając wyjątkowy charakter podkarpackim wsiom. Jest to przepiękna galeria sztuki na wolnym powietrzu, która powstaje na podstawie rodzinnych fotografii i dzięki której te wyjątkowe, rodzinne chwile pozostają z nami na dłużej. Więcej na temat projektu „Cichy Memoriał” i naszej podróży śladami deskali możecie przeczytać w naszym poście TUTAJ.
Podkarpackie atrakcje – Szlak Czarnego Złota – ropa naftowa
Przemierzyliśmy także tzw. Szlak Czarnego Złota, który nierozerwalnie wiąże się z postacią Ignacego Łukasiewicza. To właśnie bowiem na Podkarpaciu powstała w XIX wieku pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej i to właśnie na Podkarpaciu zbijano ogromne fortuny na wydobyciu czarnego złota. Mało kto wie, ale niegdyś Podkarpackie było niczym Kuwejt czy Teksas. To tutaj przybywali ludzie szukający przygód i pieniędzy, a zapach ropy naftowej unosił się przez Podkarpacie aż po Lwów. Więcej na temat Szlaku Czarnego Złota i Bóbrki możecie poczytać w naszym wpisie TUTAJ.
Podkarpackie atrakcje – Łemkowie i Muzeum Kultury Łemkowskiej
W trakcie podróży przez podkarpackie atrakcje nie mogliśmy pominąć także Łemków i śladów Łemkowszczyzny. W ramach tej wyprawy dotarliśmy do Muzeum Kultury Łemkowskiej w podkarpackiej Zyndranowej, gdzie mogliśmy zobaczyć tradycyjne łemkowskie budownictwo, ale także na huśtawce obok wysłuchać wzruszających opowieści Pani Marii, która jako mała dziewczynka została wysiedlona z Podkarpacia na Pomorze. Łemkowie zaś od wieków stanowili nierozerwalną część podkarpackiego świata. Warto także zwrócić uwagę na podkarpackie cerkwie na Szlaku Architektury Drewnianej – niektóre z nich charakteryzują się typową, łemkowską architekturą. Więcej na temat Łemków na Podkarpaciu napisaliśmy TUTAJ.
Hitlerowskie Schrony Kolejowe – tajemnice Podkarpacia – podkarpackie atrakcje
Odkrywaliśmy także tajemnice ściśle tajnych, najdłuższych schronów kolejowych, które powstały na Podkarpaciu w czasie II wojny światowej. To właśnie tutaj – w Stępinie i Strzyżowie powstały schrony, które miały ukrywać pociągi sztabowe, w tym ukrywały pociąg samego Hitlera, który przybył tutaj w 1941 roku na spotkanie z Benito Mussolinim. Budowane w wielkiej tajemnicy przed wrogami i mieszkańcami, dzisiaj można je zwiedzać, gdyż są fantastycznie zachowane. Więcej na temat schronów kolejowych w Stępinie i Strzyżowie pisaliśmy TUTAJ.
Co zobaczyć na Podkarpaciu – Tradycyjne wypalanie węgla drzewnego w Bieszczadach
Nasza podróż przez podkarpackie atrakcje nie mogła nie wieść także przez tradycyjne wypalarnie węgla drzewnego w Bieszczadach. Choć dzisiaj wiele z nich nie jest już w użyciu, przez wiele lat były one nieodłączną częścią Bieszczad, a dym unoszący się z mielerzy i retortów długo towarzyszył Bieszczadzkim krajobrazom. Dzisiaj z ponad 100 wciąż istniejących wypałów węgla drzewnego, ledwie 10 jest wciąż w użytku. O wypalaniu węgla drzewnego w Bieszczadach pisaliśmy dokładniej w naszym poście TUTAJ.
Podkarpackie atrakcje – zwierzęta na szlakach
Przemierzając podkarpackie szlaki, spotykaliśmy na swej drodze wiele ciekawych i pięknych zwierząt. To nie tylko sarny i jelenie o wschodzie słońca, lisy radośnie podskakujące na polanach, czy salamandry pod nogami, ale przede wszystkim imponujące żubry w Bieszczadach. Choć nie udało nam się spotkać ich z bliska, obserwowaliśmy je w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Mucznem. Wspaniałe zwierzęta, o które dba się tutaj, by zwiększyć populację tych jeszcze nie tak dawno zagrożonych wyginięciem okazów. Nie bez powodu mówi się, że co drugi żubr w Europie pochodzi właśnie z Polski! Więcej na temat żubrów pisaliśmy TUTAJ.
Lecznicze wody mineralne – Miasta Zdrojowe na Podkarpaciu
Pochodząc z Krosna, nie mogliśmy pominąć także miast zdrojowych, czyli miasteczek Iwonicz-Zdrój i Rymanów-Zdrój. Od wieków słyną one ze swoich leczniczych wód i wspaniałych sanatoriów, do których rokrocznie zmierza mnóstwo kuracjuszy. Wspaniała lokalizacja, otaczająca je natura, lecznicze wody i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że są to miejsca idealne na relaks i spacery także dla tych, którzy nie planują pobytu w lokalnych sanatoriach. A właściwości tutejszych wód znane są nie tylko mieszkańcom okolic, ale także przybyszom z innych zakątków. O miejscach tych na pewno pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Zobacz nasz wpis z Iwonicz Zdrój.
Podkarpackie atrakcje – Krosno – miasto szkła
I moglibyśmy pewnie wymienić jeszcze kilka miejsc, a także dołożyć kolejne, gdybyśmy mieli więcej czasu i gdyby zdrowie nie postanowiło nieco pokrzyżować naszych planów, gdy chcieliśmy pokazać także nasze rodzinne Krosno – Miasto Szkła. To właśnie w tym uroczym mieście mieliśmy szansę mieszkać przez 20 lat naszego życia. To ono nas ukształtowało i to Krosno nazywać już zawsze będziemy naszym domem na pierwszym miejscu. Krośnieński rynek często nazywany jest Małym Krakowem, ze względu na tutejsze sukiennice, które nazywamy lokalnie Podcieniami. To przez Krosno przez wieki wiódł szlak wina, a także tutaj od lat wyrabia się wspaniałe szkło. W czasie naszych podróży po świecie często zaglądamy na dno szklanek i wielokrotnie wzruszaliśmy się, widząc tam napis „Krosno”.
Podróż przez podkarpackie atrakcje – czym była dla nas?
Przede wszystkim jednak udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów i reprezentowanie województwa podkarpackiego były dla nas powrotem do korzeni, do domu. W końcu mieliśmy szansę, by wrócić na szlaki znane nam z dzieciństwa i młodzieńczych lat. Mogliśmy zaobserwować, jak wiele się tutaj zmienia, a z drugiej strony jak wyjątkowe i różnorodne zawsze będzie Podkarpackie. Były łzy wzruszenia, były też wielokrotnie uśmiechy, które nie mogły zejść z twarzy. Łapaliśmy złotą polską jesień po to, by następnego dnia przemoknąć, brodzić w błocie i bajorach. Były jesienne ulewy i zalane szlaki, ale były także szeleszczące pod nogami kolorowe liście.
W nasze materiały w ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów włożyliśmy całe swoje serce, emocje, nasze umiejętności i siły. I mamy nadzieję, że pomogą one zwrócić uwagę na wspaniałe podkarpackie atrakcje, na ten wyjątkowy, ale wciąż niedoceniony zakątek Polski. Mamy jednocześnie nadzieję, że nie zawiedliśmy rodzinnego Podkarpacia.
Turystyczne Mistrzostwa Blogerów – co dalej?
W ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów przygotować mieliśmy 2 wpisy na blogu, 6 postów na Facebook’u, 6 postów na Instagramie oraz film na kanale na Youtube. Biorą one udział w konkursie – oceniane są przez Was, a także oceniane są przez Jury. Do tej pory w poprzednich dwóch edycjach konkursu województwo podkarpackie nie pojawiło się nawet na podium. Naszym celem jest wygrana dla Podkarpackiego! Po to, by wreszcie Polska i nie tylko, przekonała się o tym, jak Podkarpackie jest wyjątkowe i warte odwiedzenia. AKTUALIZACJA – PODKARPACKIE WYGRYWA TURYSTYCZNE MISTRZOSTWA BLOGERÓW 2020! Niesamowita przygoda, wspaniałe doznania, morze emocji! Wygraliśmy Turystyczne Mistrzostwa Blogerów i tym samym wynieśliśmy rodzinne Podkarpackie na najwyższy stopień podium!
Z naszej strony możemy zaś zapewnić, że mimo iż nasze konkursowe publikacje dobiegły końca, na blogu pojawiać się niebawem będzie więcej podkarpackich treści. Podróż w ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów była dla nas wyjątkowa i bardzo emocjonalna. W jej trakcie udało nam się zebrać wiele materiałów i opowieści, którymi chcemy się z Wami podzielić. Zatem bądźcie gotowi na kolejne podkarpackie atrakcje i teksty na naszym blogu. Mamy Wam jeszcze sporo do opowiedzenia. Tymczasem będziemy wdzięczni za każdy oddany na nas głos w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów.
Podkarpackie atrakcje – zobacz nasz film!
Zobacz nasze podkarpackie posty!
- OPUSZCZONE WIOSKI W BIESZCZADACH – GDZIE NATURA UKRYŁA TAJEMNICE PODKARPACIA
- ZAMKI NA PODKARPACIU – SZLAKIEM 10 NAJCIEKAWSZYCH REZYDENCJI KRÓLEWSKICH I MAGNACKICH WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
- PODKARPACKIE WSCHODY SŁOŃCA
- BIESZCZADY – POŁONINY I DREZYNY ROWEROWE
- SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ NA PODKARPACIU
- SCHRONY KOLEJOWE Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ
- „CICHY MEMORIAŁ” – PAMIĘCI MIESZKAŃCÓW PODKARPACIA
- ŁEMKOWIE I ŁEMKOWSZCZYZNA NA PODKARPACIU
- SZLAKIEM CZARNEGO ZŁOTA – ROPA NAFTOWA NA PODKARPACIU
- CO W BIESZCZADACH PISZCZY – ŻUBRY I WYPAŁ WĘGLA DRZEWNEGO
- HISTORIA JEDNEGO BIESZCZADZKIEGO SERCA
- PODKARPACKIE UZDROWISKA – IWONICZ ZDRÓJ
- PODKARPACKIE UZDROWISKA – RYMANÓW ZDRÓJ
- GÓRA CERGOWA NA PODKARPACIU
- PODKARPACKI SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ – KOŚCIÓŁ W HACZOWIE
Przy okazji tego wpisu, chcieliśmy z całego serca podziękować Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która udzieliła nam ogromnego wsparcia w trakcie trwania Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Dziękujemy także wszystkim, którzy udzielili nam pomocy w trakcie zbierania materiałów, a także oddawali głosy na Województwo Podkarpackie.
MASZ PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI? CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ CZEGOŚ WIĘCEJ
- Szukasz więcej informacji na temat Podkarpacia? Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów, w których reprezentujemy Województwo Podkarpackie. Zaglądaj do nas na Instagram i Facebook, gdzie publikować będziemy więcej na temat atrakcji Podkarpacia!
- Nie zapomnij, że na blogu czeka na Ciebie także wpis o Opuszczonych Wioskach w Bieszczadach, który opowiada o podkarpackich tajemnicach i wysiedleniach tych terenów, a także wpis o Zamkach na Podkarpaciu.
- Na naszym kanale znajdziesz także film o Podkarpaciu, nie zapomnij go oglądnąć!
- Jeśli wybierasz się w podróż, sprawdź nasze inne wpisy, znajdziesz w nich mnóstwo inspiracji!
30 komentarzy
1446 km trasy! Liczba robi wrażenie! Wykonaliście kawał dobrej roboty, każdy materiał był na najwyższym poziomie. Trzymam kciuki za wygraną!
Dzięki wielkie Gosia! 🙂 Sporo kilometrów i masa genialnych wspomnień 🙂 Na pewno niebawem pojawi się tutaj więcej podkarpackich wpisów 🙂
Kawał dobrej roboty, brawo. W sierpniu zakochałam się w tych terenach, więc tym bardziej z wielką przyjemnością przeczytałam Wasze artykuły, bez wahania oddaję swój głos, życzę wygranej oczywiście.
Odwiedziłaś już te wszystkie miejsca z listy, czy niektóre jeszcze przed Tobą? 🙂 Dziękujemy z całego serducha!
Jeszcze trochę mi zostało 😉 w przyszłym roku nadrobię 🙂 już się nie mogę doczekać . Trzymam kciuki za wygraną .
Pięknie zebrane atrakcje. Podkarpackie ma wiele do zaoferowania 🙂
Bardzo wiele i mamy nadzieję, że udało nam się to udowodnić 🙂 Ale na wszelki wypadek będziemy dalej pisać o Podkarpackim, które wciąż jest bardzo niedoceniane.
Szkoda, że te mistrzostwa blogerów przypadają na taki okres w roku . Jak się trafi piękna pogoda – to jesień jest bajeczna, ale przy pochmurnej wszystko wygląda inaczej . Te miejsca warte są powrotów wielokrotnie w ciągu roku . Nas zachwyciło Krosno lata temu , Rzeszów, Sanok tez są ciekawe . A muzeum ropy – to już faktycznie unikat ….
Oj muzeum ropy to ewenement na skalę światową, aż dziw nas bierze, że wciąż nie jest szerzej znane. Oooo byliście w naszym rodzinnym Krośnie – bardzo nas to cieszy! 🙂
Poprzednie dwie edycje mistrzostw miały miejsce w lecie, w tym roku zostały nieco przesunięte, ale miało to swój urok i na pewno większe wyzwanie 🙂
Patrząc na Wasze materiały zatęskniliśmy za tymi regionami, tym bardziej, że części z pokazywanych przez Was miejsc nie widzieliśmy. Musimy zaplanować wyjazd w tamte rejony i bardziej je poznać. Dzięki za ten tekst – świetna robota.
Koniecznie musicie się wybrać! 🙂 Na Podkarpaciu czeka na Was mnóstwo atrakcji, a do tego ciężko spotkać tutaj tłumy – tym przyjemniej się zwiedza. Trzymamy za słowo, że ruszycie – warto! 🙂
Fantastycznie pokazaliście Podkarpackie! Tyle ciekawych i mało popularnych miejsc – aż trudno uwierzyć, że to wszystko tak blisko…. Jak zwykle świetne komentarze i super zdjęcia, mimo że pogoda was nie rozpieszczała. Trzymamy kciuki za wygraną! 🙂
Oj pogodę mieliśmy kapryśną, ale miało to swój urok i na pewno zbieranie materiałów w trudnych warunkach dało większą satysfakcję niż w słońcu przy błękicie nieba 🙂 Z reszta mgły i szarość dnia pasowały do niektórych wybranych przez nas tematów 🙂 Dziękujemy pięknie!
Byłam w tych rejonach, ale czy tak do końca?
Nie.
Przejeżdżałam przez Krosno, kilka dni byłam w Bieszczadach, ale nie znam tego regionu.
To, że byłam, nic nie znaczy.
Pokazaliście tak dużo w swoich relacjach, że jestem zachwycona.
Tylu miejsc i faktów nie znałam.
Głosuję, kibicuję, trzymam kciuki.
Wszystkie miejsca, które pokazaliście są wspaniałe, dziękuję Wam za to!
Historia tego regionu jest warta poznania.
Ja tam wrócę, jeżeli los pozwoli.
Serdeczności przesyłam 🙂
Wrócisz, wrócisz, na dłużej i jesteśmy pewni, że się zachwycisz 🙂 Historia Podkarpacia jest fascynująca i warto się w nią zagłębić. A jak sama widzisz, jest tutaj co robić i podziwiać. I pamiętaj, by zatrzymać się tym razem w Krośnie – jest przeuroczo.
Dziękujemy bardzo, Irenko i ściskamy mocno!
Super wpis! Zdjęcia są po prostu niesamowite. Nie byłam jeszcze na Podkarpaciu i Wasza relacja pokazała mi, że koniecznie muszę to nadrobić. Pozdrawiam.
Mamy nadzieję, że nasz Podkarpackie wpisy zachęcą Cię do odwiedzenia Podkarpacia – do nadrobienia koniecznie! 🙂
Czas zacząć lekturę! Oby wystarczyło jesiennych wieczorów ?
Są jeszcze zimowe, więc czasu wystarczy 🙂
Wow! Naprawdę macie na Podkarpaciu sporo atrakcji!!! Na pewno wrócę, do tego artykułu przed wyjazdem zimą! Piękny promocyjny film regionu!
Podkarpacie to najdalej oddalony od moich rodzinnych stron kawałek Polski ale widać, że trzeba w końcu spakować się i ruszyć odkrywać nieznane 🙂
Czas najwyższy, nie pożałujesz 🙂
Gratulacje i powodzenia w projekcie! Podkarpackie jest piękne, chyba moje ulubione województwo zaraz po małopolskim 🙂 Wschody słońca obłędne!
Wschody słońca najpiękniejsze są właśnie jesienią 🙂 Dziękujemy bardzo 🙂
A ja, jako że kocham kulturę i język Łemków, to właśnie sobie nucę „Ja pidu v daleky hory” 🙂 Mam nadzieję, że nie obudzę sąsiadów. Bo potrzebę zawitania w tym regionie, już mam rozbudzoną! 🙂
Czyli udało się zachęcić do wizyty na Podkarpaciu 🙂 Śpiewaj, śpiewaj!
Cała maasa inspiracji! Jest z czego wybierać, a piszecie o jednym z ładniejszych rejonów w naszym kraju 🙂
Musisz się tutaj koniecznie kiedyś wybrać, jest bajkowo 🙂
Piękne to Podkarpacie. Aż chce się spakować i wyruszyć na szlak. Dzięki za super wpis. Już wiem na czym skupić uwagę, gdy będę planować wypad w tamte rejony.
Bardzo nas to cieszy, a przede wszystkim to, że będziesz planować swoje podkarpackie przygody 🙂