tanie-podrozowanie

Tanie podróżowanie samolotem – jak zaplanować udane wakacje?

przez Rudeiczarne Travel Blog

Co roku wraz z nadejściem wiosny, czujemy, że wakacje są tuż za rogiem. Zastanawiamy się nad tym, jaką tym razem wybrać destynację, na jak długo się wybrać, gdzie nocować, jak się dostać w to miejsce – czy tanie podróżowanie samolotem będzie możliwe w tym kierunku. Prócz tego planujemy także swój urlop od pracy, wybieramy termin, aplikujemy o wolne dni od pracy, a także, a może właśnie przede wszystkim – przygotowujemy swój budżet na ten wyjazd.

Wielu z nas ciągle zadaje sobie pytanie – jak zaplanować udane wakacje? Jakie ciekawe miejsca wybrać, by zobaczyć jak najwięcej, doświadczać, odkrywać, a zarazem odpocząć, nie wydać fortuny i móc być naprawdę zadowolonym ze swojego urlopu? Czy lepiej wyjeżdżać samodzielnie czy też na wyjazdy zorganizowane? Czy lepiej kupować bilety osobno czy też korzystać z różnego rodzaju pakietów z noclegami?

tanie-podrozowanie

Dzisiaj podróżowanie staje się coraz prostsze i coraz bardziej dostępne dla każdego z nas. Dzięki wciąż rozbudowywanej siatce połączeń, świata w internecie, nowo powstającym obiektom dla turystów na całym świecie, mamy ogromny wybór. Ten z jednej strony jest świetny, z drugiej jednak może niekiedy przytłaczać i ciężko jest zdecydować, co jest dla nas najlepsze. Bombardowani informacjami z tak wielu kierunków możemy czuć się zagubieni i trudniej jest o sprawdzoną wiedzę na temat podróży. Sprawdźmy więc, jak tanio podróżować samolotem i co będzie świetną pomocą podczas podróży! Dzięki temu wpisowi będziesz mógł szybko, sprawnie i z satysfakcją zorganizować własny urlop!

Tanie podróżowanie samolotem – jak zaplanować udane wakacje

Dobrze pamiętamy nasze pierwsze wspólne podróże, jeszcze w czasach studenckich. Zaczynaliśmy od podróży autostopem czy wycieczek komunikacją publiczną lub autem. Siatka połączeń lotniczych wciąż była dość ograniczona, a ceny lotów znacznie wyższe niż dzisiaj. Świat jednak idzie do przodu, rozwijają się linie lotnicze, powstają nowe, a siatka połączeń tak w Polsce, jak i na świecie jest dzisiaj niesamowicie rozbudowana. Do tego linie lotnicze konkurują ze sobą, a co za tym idzie, konkurują cenami. Dzięki temu można złapać naprawdę świetne połączenia lotnicze, za które nie trzeba płacić tak dużo, jak kiedyś. Podróżowanie samolotem jeszcze nigdy nie było tak łatwe i tak dostępne!

Z drugiej jednak strony każdy z nas może być nieco przytłoczony ilością linii lotniczych, ofert. W tak szybko postępującym świecie i w tempie, w jakim każdy z nas żyje, trudno jest nadążyć za tak szybkimi zmianami. Są jednak pewne dość stałe zasady, które z roku na rok sprawdzają się w dość stałych terminach. Mamy tu na myśli fakt, że w szczycie sezonu turystycznego podróżowanie może być nieco droższe – tak w przypadku lotów samolotem, jak i samych noclegów w wybranej przez nas destynacji. Wiąże się to z faktem, że dzieci mają wolne w szkołach w ściśle określonych terminach – jest to zazwyczaj koniec czerwca do początku września.

kostaryka-podroze

Podróże w sezonie vs poza sezonem

Większość rodzin z dziećmi w wieku szkolnym rusza na wakacje właśnie w lecie, w szczycie sezonu turystycznego. To warunkuje zaś nieco wyższe ceny w typowo wakacyjnych destynacjach. I fakt, że skoro jest popyt, za nim idzie podaż. Linie lotnicze, miejsca noclegowe mogą sobie pozwolić na to, by podwyższyć ceny. Wiedzą bowiem, że i tak uda im się to sprzedać. W takim wypadku dobrze jest swój urlop zaplanować z wyprzedzeniem, nie zostawiając tego na ostatnią chwilę, by po prostu nie przepłacić, ale także by mieć szerszy wybór co do lotów, noclegów, atrakcji. Im bliżej terminu podróży tym mniejsza dostępność – warto o tym pamiętać.

My, jako osoby, które nie posiadają dzieci – nie podróżujemy w szczycie sezonu. Wybieramy raczej wiosnę i jesień, kiedy ceny są niższe – tak biletów lotniczych (tanie podróżowanie samolotem), jak i atrakcji i noclegów na miejscu. Bez względu jednak na to, kiedy podróżujemy, rzadko podchodzimy do podróży samolotem spontanicznie. Nie da się bowiem ukryć, że wcześniej kupione bilety, z wyprzedzeniem, są po prostu tańsze. I przy tym pozwalają na spokojnie zaplanować cały wyjazd tak, by móc z niego jak najwięcej wyciągnąć pod względem zwiedzania, odpoczynku, atrakcji i doświadczeń.

hiszpania-podroze

Jak zaplanować wakacje? Tanie podróżowanie

Jako podróżnicy z dość dużym już stażem, dzisiaj zdecydowanie najchętniej wybieramy podróżowanie samolotem. Nic bowiem nie jest w stanie konkurować z nim pod względem czasu w podróży, wygody i tego, jakie dystanse jesteśmy w stanie pokonać samolotem vs samochodem w tym samym czasie. Z resztą mieszkając od paru lat na Malcie, nie mamy zbyt wielu opcji wydostania się z wysp – pozostaje nam więc samolot lub bardzo kosztowny prom. W tym zestawieniu w naszym przypadku zawsze wygrywa samolot – ze względu na cenę, ale także komfort i czas.

Lubimy także korzystać z lotów tzw. kombinowanych. Mamy tutaj na myśli loty z przesiadkami, z opcjami powrotu z innego portu lotniczego niż ten, do którego przylecieliśmy. Dzięki temu można zwiedzić naprawdę kawał świata, nie wydając tak dużej sumy jak na loty bezpośrednie. Składanie jednak takich lotów zajmuje nieco więcej czasu niż znalezienie bezpośredniego połączenia. Tutaj jednak fantastyczną opcją będzie platforma podróży eSky.pl, na której znaleźć można dosłownie wszystkie elementy, by kompleksowo zaplanować swoją podróż. To nie tylko same bilety lotnicze (i wiele ich opcji, o czym piszemy niżej), ale także świetne pakiety, które łączą noclegi i loty w jedną rezerwacje, ubezpieczenia, możliwość wynajmu samochodu w wielu miejscach na świecie, samodzielne noclegi czy bilety na atrakcje w najróżniejszych destynacjach. Podróżowanie i planowanie urlopu chyba nigdy nie było jeszcze tak łatwe, jak z pomocą platformy eSky.pl.

dubaj-tanie-loty

To także dowód na to, że podróżowanie w dalsze zakątki wcale nie musi być drogie. Mamy tutaj także na myśli destynacje, dookoła których urosły już legendy na temat kosztów podróży, np. Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Sami odwiedziliśmy je w marcu 2023 roku i na miejscu przekonaliśmy się, że jest to kierunek na każdą kieszeń! Pod warunkiem, że podróż taką odpowiednio zaplanujesz, z wyprzedzeniem przeglądniesz różne oferty. Doskonałym pomysłem niech będzie tutaj cała gama dostępnych lotów na eSky.pl: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/dxb/dubaj 

To nie tylko oferta lotów, ale także ciekawe porównanie różnych opcji, linii lotniczych, terminów, dzięki czemu masz szeroki dostęp i możesz wybrać to, co pasuje Ci najbardziej – wyloty z różnych portów lotniczych, różne linie lotnicze – opcje z bagażem, bez bagażu itd. Nie musisz sam szperać niezależnie po stronach przewoźników – tutaj masz bowiem wszystko zebrane w jednym miejscu i dostępne za pomocą kilku kliknięć myszką. Oszczędzasz tym samym nie tylko pieniądze, ale także mnóstwo czasu.

Tanie podróżowanie z platformą eSky.pl

eSky.pl to fantastyczna platforma podróży, która ułatwia, usprawnia planowanie podróży, pokazuje różne opcje i różne destynacje zebrane w jednym miejscu w sposób jasny i klarowny. W przypadku lotów analizuje najróżniejsze oferty, linie lotnicze, pokazuje czas podróży, przesiadki i ich ewentualną ilość, porównuje ceny, dzięki czemu mamy dostęp do szerokiej gamy, z której możemy wybrać to, co pasuje nam najbardziej. Możesz zarezerwować lot bezpośrednio na platformie, dzięki czemu masz dostęp bezpośrednio w jednym miejscu bez potrzeby otwierania kilku okien w przeglądarce. Ale nie tylko.

Na platformie bowiem znajdziesz także pozostałe elementy potrzebne do zaplanowania podróży. To potężna i niezwykle różnorodna baza miejsc noclegowych o najróżniejszym standardzie i na każdą kieszeń. Znajdziesz tu więc hotele, resorty, apartamenty, ale także hostele, pensjonaty czy domki – czy to w centrum miast, czy to przy plażach, w górach i wszędzie, gdzie tylko sobie zamarzysz. Opcje są naprawdę różnorodne – możesz skorzystać z all inclusive, z ofert z wyżywieniem lub zarezerwować nocleg bez wyżywienia, jeśli wolisz gotować sam lub też jeść w restauracjach. Tym samym każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i na swoją kieszeń.

burano-podroz

Inne usługi dostępne na eSky.pl – tanie podróżowanie

Z eSky.pl zaplanujesz nie tylko fantastyczne wakacje – z rodziną, z przyjaciółmi, z drugą połówką czy samodzielne, ale także ruszysz na ciekawe City Breaki. Możesz wybrać się w szczycie sezonu, ale także poza nim. Gama jest tak szeroka, że jest w czym wybierać. A przy tym masz klarownie pokazane ceny, masz także możliwość opłaty odroczonej lub skorzystania z systemu ratalnego. To bez wątpienia spore udogodnienie. Tak jak i fakt, że na platformie możesz także zarezerwować auto w podróży (z czego sami często korzystamy, mając tym samym niezależność w drodze) i wykupić ubezpieczenie. Na to uczulamy szczególnie – zdecydowanie warto mieć ubezpieczenie, nigdy bowiem nie wiesz, co się wydarzy w trakcie Twojego urlopu, a koszty leczenia w najróżniejszych miejscach świata potrafią być naprawdę kosztowne. Sami nie ruszamy się w podróż bez wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

tanie-noclegi

Dodatkowym udogodnieniem bez wątpienia jest mobilna aplikacja eSky.pl, z której masz łatwy i szybki dostęp do szerokiej gamy ofert na swoim telefonie. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i masz w niej także dostęp do wszystkich swoich rezerwacji, ubezpieczenia, wszystkich informacji na temat swojej podróży. To bardzo ułatwia nawigację przed i w trakcie podróży. Nie zawsze bowiem w drodze mamy ze sobą komputer, a w telefonie można szybciej mieć dostęp do potrzebnych Ci materiałów, rezerwacji i danych.

Jak zaplanować udane wakacje

Niezwykle cieszy nas fakt, że coraz więcej z nas decyduje się na podróżowanie. To fantastyczna okazja nie tylko do odpoczynku, ale także poszerzenia swoich horyzontów. Doświadczamy nowych kultur, historii, smaków. Poznajemy nowych ludzi, odkrywamy fascynujące miejsca i zbieramy cały plecak wspaniałych wspomnień, których nikt nigdy nam nie zabierze. A przy tym dzisiaj nie musimy wydawać fortuny, by ruszyć w drogę nawet z najbardziej odległe zakątki. Niech dowodem będzie na to właśnie platforma eSky.pl, która udowadnia, że podróżowanie jest dla każdego i na której znajdziesz całą gamę ofert na każdą kieszeń.

tanie-podrozowanie

Chcesz oszczędzić czas na organizacji wakacji? Skorzystaj z zakładki Wakacje, gdzie znajdziesz oferty lotów i obiektów noclegowych o najróżniejszym standardzie do kupienia w ramach jednej rezerwacji, dzięki czemu dopasujesz podróż pod swoje oczekiwania i budżet. Marzysz o krótkim wypadzie poza miejsce swojego zamieszkania? Zerknij do zakładki City Break, gdzie znajdziesz propozycje wyjazdów na kilka nocy, a dzięki specjalnym filtrom i kategoriom łatwo znajdziesz miejsce, w którym chcesz spędzić swój krótki urlop. Opcji jest naprawdę masa i jesteśmy pewni, że korzystając raz z serwisu eSky.pl przekonasz się, że podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe, jak teraz!

Artykuł powstał we współpracy płatnej z platformą podróży eSky.pl.

Wybierasz się w podróż?

Sprawdź także

16 komentarzy

Przemek 27 marca, 2024 - 11:37 am

Bardzo przydatne wskazówki

Odpowiedz
Rudeiczarne Travel Blog 27 marca, 2024 - 12:10 pm

Cieszymy się, że się przydały! Czas zabrać się za tanie podróżowanie 🙂

Odpowiedz
Asia 27 marca, 2024 - 7:04 pm

Dobrych rad nigdy za dużo 😉

Odpowiedz
Rudeiczarne Travel Blog 29 marca, 2024 - 12:06 am

Nie da się ukryć, szczególnie w kwestii podróżowania 🙂

Odpowiedz
Magda 28 marca, 2024 - 6:48 am

Czas coś znaleźć i zaplanować, z Wami to już łatwe 👍

Odpowiedz
Rudeiczarne Travel Blog 29 marca, 2024 - 12:04 am

W takim razie nic tylko planować i ruszać w drogę 😊

Odpowiedz
Ania z PolskieSzlaki.pl 27 marca, 2024 - 11:38 am

Zawsze warto znać jak najwięcej takich ciekawostek 😃

Odpowiedz
Rudeiczarne Travel Blog 27 marca, 2024 - 12:10 pm

Zdecydowanie! Dzięki temu planowanie podróży jest łatwiejsze 🙂

Odpowiedz
Anna 27 marca, 2024 - 5:47 pm

Dużo przydatnych wskazówek!

Odpowiedz
Rudeiczarne Travel Blog 29 marca, 2024 - 12:05 am

Teraz tanie podróżowanie będzie jeszcze łatwiejsze 🙂

Odpowiedz
Kasia 27 marca, 2024 - 6:54 pm

Mój patent to zdecydowanie poza sezonem 🙂

Odpowiedz
Rudeiczarne Travel Blog 29 marca, 2024 - 12:05 am

U nas to samo 😊 nie ma co się pakować w szczycie sezonu, szczególnie jesli nie trzyma nas kwestia roku szkolnego.

Odpowiedz
Magda 28 marca, 2024 - 6:49 am

Czas coś znaleźć i zaplanować, z Wami to już łatwe 👍

Odpowiedz
Grzegorz z Podróże bez ości 31 marca, 2024 - 1:49 pm

Szereg przydatnych informacji 🙂

Odpowiedz
Aga 3 czerwca, 2024 - 9:36 am

Ciekawe informacje. Przydadzą mi sie , bo w tym roku wybieram się zwiedzić Liban. Dziękuję

Odpowiedz
Rudeiczarne Travel Blog 3 czerwca, 2024 - 9:49 am

Wow fantastycznie! Na naszym blogu znajdziesz kilka libańskich wpisów, mamy nadzieję, że Ci się przydadzą. Fascynujący kraj i wspaniali ludzie 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Możesz zaakceptować pliki cookies albo wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Czy akceptujesz wykorzystywanie plików cookies? Akceptuj Dowiedz się więcej