krosno-z-dzieckiem-tlo

Krosno z dzieckiem – atrakcje dla dzieci w Krośnie

przez Rudeiczarne Travel Blog

Wybierasz się na Podkarpacie rodzinnie i nie wiesz, co możesz tutaj robić, żeby dziecko się nie nudziło? A może jesteś z Podkarpacia i szukasz inspiracji, jak można zorganizować tutaj czas pociechom? Krosno z dzieckiem ma sporo do zaoferowania dla młodszych i tym samym bardziej wymagających podróżników! Właśnie dlatego postanowiliśmy to zebrać w jednym miejscu, by ułatwić podróżowanie i odkrywanie tego pięknego zakątka Polski i województwa podkarpackiego razem z dziećmi.

Ten wpis zabierze Cię do naszego rodzinnego miasta – Krosna i pokaże najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca, w których możesz spędzić czas z dziećmi. Znajdziesz tutaj także wskazówki i informacje praktyczne, które przydadzą Ci się podczas planowania rodzinnych wypadów do Krosna. Ruszamy do Miasta Szkła razem z dziećmi!

Krosno z dzieckiem – Krosnoludki – atrakcje dla dzieci i rodzin w Krośnie

Nie da się ukryć i pewnie każdy rodzic wie to najlepiej, że dzieci są jednymi z bardziej wymagających podróżników. To, co interesuje nas – dorosłych, nie zawsze będzie interesowało także Twoje pociechy. Dzieci bowiem mają zupełnie inne oczekiwania i potrzeby niż my – dorośli. Właśnie dlatego razem z Visit Krosno postanowiliśmy stworzyć tutaj listę atrakcji dla dzieci i rodzin z dziećmi w naszym rodzinnym Krośnie. Dzięki temu w jednym miejscu będziesz mieć zebrane najciekawsze miejsca w Krośnie, do których możesz zabrać swoje pociechy. Na dodatek podczas realizacji tego materiału mogliśmy posłużyć się pomocą dzieciaków, które razem z nami zechciały osobiście przetestować te wszystkie atrakcje. Dzięki temy mamy perspektywę tak naszą – dorosłych, ale także dzieci, które osobiście sprawdzały i oceniały wszystkie z tych miejsc. Krosno z dzieckiem – przekonaj się jakie atrakcje tu na Was czekają i ruszaj na wycieczkę!

etnocentrum-krosno

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej – Krosno z dzieckiem

Zdecydowanie najciekawszym miejscem, które trzeba odwiedzić w Krośnie z dzieckiem jest tutejsze Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Przyznamy, że od momentu otwarcia tego obiektu nie przestajemy być pod jego wrażeniem – każdy, bez względu na wiek, spędzi tutaj fantastyczny czas. Ale na pewno dzieci będą zachwycone, bo czeka tu na nie mnóstwo atrakcji. Do tego jest to miejsce, które poszło z duchem czasu i zapewnia spoo interaktywnych rozwiązań, które zachwycają. Zwiedzanie Etnocentrum jest niezwykłą wycieczką poprzez Krosno i okolice, dzięki której poznasz m.in. ludność zamieszkującą te tereny i ich tradycje. Dzięki interaktywnym rozwiązaniom rodzinnie będziecie mogli przymierzyć tradycyjne stroje, spróbować zrobić chleb, a nawet wysłuchać pięknych krośnieńskich legend jadąc specjalnym powozem i podziwiając animacje na ekranie. To niezwykła wycieczka do korzeni, która dzięki nowoczesnym technikom pozwala spróbować wszystkiego, co na tej ziemi najlepsze. I fantastyczna atrakcja dla dzieci i dorosłych!

krosno-z-dzieckiem

Ale to nie wszystko, bowiem Etnocentrum prowadzi także genialne (nie przesadzamy!) warsztaty dla dorosłych i dzieciaków i w tym wpisie skupimy się na tych dla dzieci. W Etnocentrum stworzono specjalną przestrzeń, gdzie prowadzone są warsztaty kulinarne i kultowe już Etnoranki. Są to warsztaty kulinarne połączone ze wspólnym śniadaniem, które razem jest tutaj przygotywane. Warsztaty kulinarne dla dzieci są fantastyczne – razem z przeuroczą panią Ewą ubijecie masło ze śmietany, upieczenie świetne chleby, pozyskacie maślankę, przygotujecie tradycyjne podkarpackie proziaki i wiele więcej. A to wszystko w cudownej, rodzinnej atmosferze, śpiewając piosenki. Dzieci mogą się tutaj naprawdę sporo nauczyć, a przy tym szanować to, co powstaje w kuchni. Przyznamy, że jesteśmy absolutnie zachwyceni.

krosno-dzieci

Prócz tego dzieci i młodzież mogą brać udział w warsztatach rękodzielniczych (m.in.tkactwo krośnieńskie), edukacyjnych (m.in. baśnie i opowieści, kultura tradycyjna) oraz specjalnych sezonowych, które m.in. odbywają się w okresie okołoświątecznym. Podczas tych ostatnich warsztaty skupiają się m.in. na wspólnych bożonarodzeniowych wypiekach. W czasie obchodów Nocy Świętojańskiej są organizowane np. warsztaty wspólnego wyplatania wianków. Jest w czym wybierać i przyznamy, że jesteśmy naprawdę zachwyceni tym miejscem. Będąc w Krośnie – nie pomiń Etnocentrum! Jedno z najlepszych muzeów na Podkarpaciu!

Informacje praktyczne – Etnocentrum

 • Godziny otwarcia: Wtorek-Czwartek 9:00-17:00, Piątek 9:00-19:00, Sobota 10:00-19:00, Niedziela 10:00-18:00
 • Bilet normalny – 20zł, ulgowy – 16zł.
 • Warsztaty należy rezerwować na stronie internetowej Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej
 • Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej znajduje się na ul. Kolejowej 29A w Krośnie
krosno-dzieci

Centrum Dziedzictwa Szkła

Jednym z najciekawszych miejsc w Krośnie jest Centrum Dziedzictwa Szkła. Jest to doskonałe miejsce, które przybliża historię hutnictwa w Krośnie i pokazuje, dlaczego Krosno nazywane jest Miastem Szkła. Wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła jest fantastycznym doświadczeniem dla całej rodziny. W trakcie zwiedzania nie tylko ujrzycie piękne szklane dzieła, ale także ujrzycie cały proces ich powstawania. Dzięki specjalnej sali z piecem hutniczym i pokazom na żywo, możecie zobaczyć jak powstają piękne szklane dzieła, a także wziąć aktywny udział w ich powstawaniu. Będąc w Krośnie – jest to miejsce, którego nie można pominąć.

krosno-z-dzieckiem

Centrum Dziedzictwa Szkła organizuje także szereg ciekawych zajęć i warsztatów dla dzieci w najróżniejszym wieku. Zajęcia te idealnie łączą naukę z zabawą i dają mnóstwo pozytywnej energii z nowymi umiejętnościami. Jeśli więc wybierasz się tutaj rodzinnie – warto sprawdzić także ofertę dla najmłodszych, a ta jest niezwykle bogata. Można wziąć udział w warsztatach malowania szklanych obrazów (już od 5 roku życia!), malowania na szkle farbami witrażowymi, zajęcia piaskowania i grawerowania szkła. Fantastyczne są także zajęcia z tworzenia szklanych, oryginalnych ozdób świątecznych, które będą wyjątkową pamiątką czy prezentem – jedynym w swoim rodzaju.

Musimy przyznać, że tak regularna wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła, jak i zajęcia/warsztaty są wyjątkowym doświadczeniem, o które nie sposób w innych miejscach w Polsce. Krośnieńskie szkło znane jest na całym świecie, a tradycje hutnicze sięgają początków XX wieku. Tak więc nie ma lepszego miejsca, by spotkać się twarzą w twarz ze szkłem i móc osobiście nad nim pracować.

atrakcje-dla-dzieci-krosno

Centrum Dziedzictwa Szkła – informacje praktyczne

 • Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota w godz. 9:00-17:00, w niedziele w godz. 11:00-17:00
 • Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem
 • Zajęcia/warsztaty należy rezerwować telefonicznie lub internetowo z wyprzedzeniem
 • Więcej informacji praktycznych, bilety wstępu, a także informacje o warsztatach i zajęciach znajdziesz na stronie internetowej Centrum Dziedzictwa Szkła

Biuro Wystaw Artystycznych (BWA) – Krosno z dzieckiem

A co, jeśli Twoje dziecko ma smykałkę do sztuki i ma ochotę spróbować swoich sił artystycznych? Tutaj fantastycznym rozwiązaniem będzie Biuro Wystaw Artystycznych (BWA) w Krośnie. Miejsce to położone jest w pięknej kamienicy tuż przy krośnieńskim Rynku i w ciągu ostatnich lat przeszło modernizację, dzięki czemu stało się świetną bazą dla tych, którzy lubują się w sztuce. Odbywają się tutaj różnego rodzaju wystawy artystyczne, ale nie tylko. Bo znajdą tu dla siebie zakątek także najmłodsi podczas organizowanych specjalnych artystycznych warsztatów. Kto wie, może Twoje pociecha okaże się malarzem lub twórcą komiksów?

bwa-krosno

Organizowane są różnego rodzaju zajęcia i warsztaty dla dzieci tak najmłodszych (już od 3 roku życia), jak i tych większych. Dzięki temu mogą rozwijać swoje umiejętności artystyczne, manualne i dać upust swojej fantazji, której nic nie ogranicza. Pośród tego można skorzystać z zajęć plastycznych (np. sensoplastyka), wziąć udział w tzw. laboratorium obrazu nieruchomego, ale także ruchomego. W trakcie spotkań mali twórcy odkrywają swoją wrażliwość, osobowość, pobudzane są zmysły i wyobraźnia. Dla tych starszych zaś – BWA organizuje także ciekawe zajęcia w tutejszej sali komputerowej, m.in. z grafiki komputerowej. Dzięki temu zyskać można dodatkowe umiejętności, tak przydatne w dzisiejszym świecie.

Listę warsztatów i całą ofertę znaleźć możesz na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych. Bardzo cieszy nas widok tego, jak bardzo zmieniło się to miejsce i jak świetnym jest rozwiązaniem dla mieszkańców miasta, ale także atrakcją turystyczną w sercu Starego Miasta w Krośnie.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (RCKP)

Krośnieńskie Regionalne Centrum Kultur Pogranicza od lat jest miejscem, które służy mieszkańcom i turystom, ale także szeroko pojętej sztuce. W ciągu roku odbywają się tutaj bardzo ciekawe zajęcia i działa wiele interesujących zespołów, do których można zapisać dzieciaki. Można skorzystać z oferty zespołu baletowego, kilku różnych zespołów tanecznych, rodzinnej akademii teatralnej, chóru i zespołów muzycznych czy nawet klubu szachowego. Bez wątpienia nie sposób się tutaj nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie.

dzieci-krosno

Prócz tego często są organizowane ciekawe zajęcia i warsztaty dla dzieciaków, jak np. Manufaktura Wyobraźni, która działa głównie w sezonie wakacyjnym. Są to różne zajęcia prowadzone przez pedagogów, którzy starają się pobudzić wyobraźnię dzieciaków oraz ich kreatywność. W ramach tego cyklu odbywają się zajęcia z malarstwa, form użytkowych (np. tworzenie plecaków), rysunku, projektowania i drukarstwa, rzeźbiarstwa i wiele innych. Do tego po takich zajęciach w otwartych przestrzeniach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza odbywają się wystawy twórczości maluchów. To dla nich ogromna nagroda i satysfakcja. Można wziąć udział we wszystkich zajęciach lub po prostu wybrać tylko te, które uważasz, że zainteresują Twoje dziecko. Fantastycznym pomysłem są także specjalne spektakle familijne odbywające się w ramach “Bajkowej sceny”. To specjalne widowiska, animacje, warsztaty organizowane z myślą o najmłodszych. Pamiętaj, że ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, więc zajęcia trzeba zarezerwować na stronie internetowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

dzieci-krosno

Park trampolin High Jump – Krosno z dzieckiem

Ciekawym miejscem na spędzanie rodzinnie czasu jest krośnieński Park Trampolin High Jump. Znajduje się on na ulicy Pużaka i jest ciekawą alternatywą, która czynna jest cały rok. Tutejsze trampoliny bez wątpienia będą świetną atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, którzy mogą do woli skakać i korzystać z basenu z gąbkami, różnych lin i urozmaiceń nad trampolinami. Mogą dzięki temu udoskonalać swoje umiejętności akrobatyczne. Czeka tu na Was także mała ścianka wspinaczkowa, z której w razie upadku, wpada się prosto na miękkie gąbki w basenie. Można także zagrać na trampolinach w koszykówkę. Oryginalne miejsce na organizację np. urodzin dla dzieciaków. Bez wątpienia miałyby tutaj szansę dać upust swojej energii. Dla dorosłych zaś organizowane są tutaj zajęcia fitness – świetna alternatywa dla tradycyjnej siłowni czy aerobiku.

Mieliśmy szansę być tutaj z 5 dzieciaków i razem z nimi bawić się na trampolinach. Z naszego doświadczenia wynika, że 1 godzina w parku trampolin w zupełności wystarcza. Po godzinie dzieciaki są już dość mocno zmęczone skakaniem i przestaje to już być dla nich ciekawą rozrywką. Weź to pod uwagę zabierając tutaj swoje pociechy. Pamiętaj także, by zabrać ze sobą wodę, a także nie iść tutaj tuż po zjedzeniu przez dzieci posiłku.

Informacje praktyczne:

 • Godziny otwarcia: codziennie od godz. 10:00-20:00
 • 1 godzina kosztuje 30zł (bez względu na wiek)
 • Na trampolinach obowiązkowe są skarpety antypoślizgowe. Najlepiej przynieść swoje, w razie potrzeby można kupić na miejscu (1 para – 10zł)

Kompleks Basenów Otwartych

W lecie, kiedy słońce przyjemnie grzeje, miło jest spędzać czas na świeżym powietrzu. A najlepszym sposobem na to jest wycieczka nad baseny odkryte. Tutaj warto więc zwrócić uwagę na Kompleks Basenów Otwartych w Krośnie, który przez ostatnie lata mocno się zmienił – na plus. Jest tutaj świetna strefa dla dzieci pełna najróżniejszych atrakcji, dzięki którym Twoje pociechy nie będą się nudzić. Brodzik dla dzieci pełen jest różnych dodatkowych, kolorowych elementów, które urozmaicą czas spędzony tutaj – np. zjeżdżalnie dla dzieci, kolorowe kwiaty, zamek i wiele więcej. A dodatkowym atutem jest fakt, że woda jest tutaj podgrzewana i utrzymywana jest jej stała temperatura – 28 stopni. Dzięki temu nie musisz się obawiać o to, że dzieci tutaj zmarzną. Do tego są także huśtawki, plac zabaw, sporo terenu zielonego. Dzieci bez wątpienia nie będą się tutaj nudzić.

krosno-basen

W basenie rekreacyjnym woda jest także podgrzewana, co jest sporym atutem. Znaleźć ttu można dodatkowe atrakcje – większe zjeżdżalnie, a także rwącą rzekę, bicze wodne, gejzer. Można także pograć w siatkówkę czy koszykówkę w jednym z basenów. Tak więc bez względu na to, w jakim wieku jest Twoje dziecko, na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie się przy tym fantastycznie bawić. Do tego skorzystać tu można także z basenu wielofunkcyjnego ze specjalnymi torami.

Wszystkie baseny są cały czas pod czujnym okiem wyszkolonych ratowników, dzięki czemu masz gwarancję bezpieczeństwa. A do tego – jeśli Twoja pociecha chciałaby iść w bardziej profesjonalne pływanie, można tutaj postarać się o kartę pływacką. Na terenie basenów znajdziesz także przebieralnie i lokale gastronomiczne, tak więc nie musisz się martwić o jedzenie, pociecha na pewno będzie miała tutaj co przekąsić. Fantastyczne miejsce dla całej rodziny!

Informacje praktyczne – Kompleks Basenów Kąpielowych Bursaki

 • Baseny czynne są w sezonie letnim codziennie od godz. 9:00 do 20:00
 • Bilety wstępu na cały dzień: Dorosły – 25 zł, młodzież szkolna+studenci+osoby 60+ oraz niepełnosprawni – 20 zł, Dzieci 3-7 lat – 14 zł, Dzieci do 3 lat – 5 zł.
 • Po godz. 16 obowiązują niższe ceny biletów
 • Osoby posiadające Krośnieńską Kartę Mieszkańca lub Krośnieńską Kartę Turysty mogą liczyć na niższe ceny lub darmowy wstęp.
krosno-baseny

Park linowy – Krosno z dzieckiem

Jeśli lubisz spędzać czas ze swoją rodziną aktywnie, idealnym rozwiązaniem będzie Linowy Park Przygody w Krośnie. Miejsce to położone jest malowniczo w zielonym parku przy  ul. Okrzei, pośród drzew w cichym otoczeniu. Idealnie nadaje się na rodzinne wypady, jako że znajdziesz tutaj kilka różnych tras, podzielonych na poziomy trudności. Tak więc jest tutaj tak coś dla tych młodszych, dla młodzieży, ale także dla dorosłych.

Można tutaj skorzystać z 4 różnych tras na różnym poziomie – trasa szkoleniowa, trasa zielona (idealna dla dzieci), niebieska (o średnim poziomie trudności) oraz pomarańczowa (położona najwyżej i najtrudniejsza). Przed wejściem na trasy trzeba przejść krótkie szkolenie z pracownikami parku linowego, podczas którego zdobędziesz całą wiedzę na temat tego, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z parku. Do tego można także przechodzić trasy razem z pracownikiem parku linowego – jeśli to podwyższy Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa. Z naszego doświadczenia jednak – przeszliśmy trasy tak sami, jak i z pracownikami – jeśli stosujesz się do wszystkich wskazówek ze szkolenia, nie sposób zrobić sobie tutaj krzywdę. A pewne jest, że jest to fantastyczna atrakcja i rozrywka dla każdego.

Na każdej trasie czeka na Ciebie mnóstwo różnych atrakcji, które urozmaicą ich przejście – wiszące grzybki, tyrolki, sanki, wózki, huśtawki, a nawet ścianki wspinaczkowe. Na wszystkich trasach znaleźć można aż 49 przeszkód, a łączna długość tras to aż 663 m! Idealne miejsce na spędzenie czasu na świeżym powietrzu razem z dzieciakami. Jesteśmy pewni, że dzieci będą zachwycone z takiej formy wspólnej rozrywki. Jeśli Krosno z dzieckiem (ale nie tylko) to koniecznie wpisz Park Linowy na swoją listę. Nie możecie tego ominąć!

Informacje praktyczne Linowy Park Przygody

 • Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek w godz. 15:00 do 19:00, sobota + niedziela w godz. 10:00 do 19:00.
 • Bilety wstępu: Trasa zielona – dorosły – 25 zł, dziecko – 18 zł, Trasa niebieska – dorosły – 27 zł, dziecko – 20 zł, Trasa pomarańczowa – dorosły – 30 zł, dziecko – 25 zł, pakiet na wszystkie trasy – dorosły – 55 zł, dziecko – 45 zł.
 • Bilety ulgowe przysługują osobom w wieku 8-18 lat.
 • Park linowy czynny jest od kwietnia do października.
 • Osoby posiadające Krośnieńską Kartę Mieszkańca, Krośnieńską Kartę Turysty oraz grupy zorganizowane mogą liczyć na zniżki lub darmowy wstęp.
krosno-dzieci

Ścianka wspinaczkowa – Krosno

W krośnieńskim Miejskim Zespole Szkół nr 4 znaleźć można kolejną formę spędzania czasu z dzieckiem i to w aktywny sposób. Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem technologii, dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerami. Właśnie dlatego warto je zachęcić do ruchu i aktywności. A tym samym do rozwijania nowych umiejętności, które potrafią przerodzić się w pasję. Krosno otoczone jest pięknymi, malowniczymi terenami, pośród których można znaleźć ciekawe miejsca do uprawiania wspinaczki. Ale wiadomo, nie jest to sport, który w terenie można uprawiać każdego dnia – wiele tutaj zależy od warunków pogodowych. Właśnie dlatego cieszy nas, że powstała świetna ścianka wspinaczkowa, z której można korzystać przez cały rok. I znajdzie się tutaj miejsce także dla dzieciaków!

krosno-dzieci

Widać, że z roku na rok jest to coraz popularniejsze miejsce i sport. Dlatego też warto zapisać dzieciaki na zajęcia, które są tutaj organizowane. Są grupy dla dorosłych, ale także dla dzieci, które mogą stopniowo wdrażać się, wraz z instruktorem, w tajniki wspinaczki. Tak więc można spędzić rodzinnie, aktywnie czas bez względu na to, jaka jest pogoda na zewnątrz.

Informacje praktyczne – ścianka wspinaczkowa Krosno

 • Osoby, które nie posiadają swojego sprzętu mogą wypożyczyć na miejscu uprzęże, karabinki
 • Trzeba posiadać własne obuwie, początkowo wystarczy obuwie sportowe z gumową podeszwą
 • Jednocześnie wspinać się może 10-12 osób.
 • Więcej informacji na temat wspinaczki w Krośnie znaleźć można na fanpage klubu Skolopendra.

Parkmani – Park Rozrywki dla Dzieci

Ciekawym miejscem dla młodszych w Krośnie jest także Parkmani – Park Rozrywki dla dzieci. Tu jednak podkreślamy, że jest to miejsce przede wszystkim dla młodszych dzieci, nie nadaje się ono dla nastolatków. Jest to malutki park, za którym przepadają dzieci ze względu na tutejsze atrakcje. Centralnym miejscem parku jest basen, w którym można popływać w malutkich łódeczkach lub skorzystać z dmuchanej kuli (zorbing), w której dziecko porusza się po basenie.

krosno-z-dzieckiem

Prócz tego dookoła basenu ustawiona jest kładka zabaw z wieżami widokowymi, malutki park linowy z tyrolką tuż nad ziemią, a także gokarty na pedały czy labirynt z łamigłówkami. Jest także specjalny kącik dla maluchów w wieku 1-6 lat oraz trampoliny. Naszym zdaniem całe miejsce nadaje się raczej dla dzieci w wieku do 10 lat ze względu na tutejsze atrakcje przeznaczone przede wszystkim dla młodszych.

Informacje praktyczne:

 • 1 godzina zabawy 1 dziecka – 20zł, kolejna godzina naliczana w stawce minutowej 33gr/min
 • Dzieci poniżej roku – wstęp wolny, do dwóch lat – pół ceny
 • Bilet całodzienny dla 1 dziecka – 50zł
 • Kule wodne płatne osobno – 5zł za 5min, 8zł za 10min
 • Park działa od wiosny do jesieni przez cały tydzień w godz. 11:00-20:00.
krosno-z-dzieckiem

Krosno z dzieckiem – Krośnieńska Karta Turysty

Fantastycznym, nowym rozwiązaniem w Krośnie jest tzw. Krośnieńska Karta Turysty. Karta upoważnia do darmowego lub ulgowego wstępu do muzeów, zabytków, obiektów rekreacyjno-sportowych w Krośnie i okolicy. Tym samym jesteś w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo i zobaczyć najciekawsze atrakcje Krosna! A jeśli podróżujesz z Rodziną, na pewno opłaci Ci się to jeszcze bardziej. Co ciekawe, karta funkcjonuje dzięki łatwej w obsłudze aplikacji, w której można wybrać jeden z 3 pakietów czasowych: 24g, 48h i 72h. W przypadku atrakcji opisanych w tym tekście z Krośnieńską Kartą Turysty zapewniony masz darmowy wstęp do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, Biura Wystaw Artystycznych, do Parku Linowego, Kompleksu Basenów Otwartych, Centrum Dziedzictwa Szkła.

Więcej informacji na temat Krośnieńskiej Karty Turysty, a także wszystkie miejsca, które oferują darmowe lub ulgowe wejścia i serwisy znajdziesz na dedykowanej karcie zakładce na stronie Visit Krosno.

dzieci-krosno

Krosno z dzieckiem – czy warto?

Jak widzisz, Krosno z dzieckiem to zdecydowanie dobry pomysł. Przyznamy, że za czasów, kiedy my byliśmy dziećmi, nie było tutaj tylu miejsc i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Ale to się systematycznie zmienia i bardzo nas to cieszy. Bogata oferta miasta połączona z atrakcjami stworzonymi specjalnie dla tych najmłodszych i najbardziej wymagających jest bez wątpienia czymś wyjątkowym. Ostatecznie bowiem ci najmłodsi mają zupełnie inne zainteresowania niż dorośli. A miasto zadbało o to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzięki temu wizyta w Krośnie będzie niezapomniana dla każdego członka rodziny. Oferta jest skierowana tak do turystów, jak i do mieszkańców Krosna i okolic. Dzięki temu bez względu na to, czy mieszkasz w Krośnie, czy przybywasz tu na wycieczkę – nie sposób się tutaj nudzić. Pamiętaj także o zabytkach Krosna, a tych tutaj nie brakuje. Opisaliśmy je w osobnym tekście na naszym blogu – Krosno – co zobaczyć.

krosno-szklo

Przyznamy, że tekst o atrakcjach dla dzieci był dla nas swego rodzaju wyzwaniem, jako że sami dzieci nie posiadamy. Tutaj jednak nieocenioną pomocą byli dla nas mali Krośnianie, którzy zechcieli razem z nami sprawdzić atrakcje dla dzieci i wspólnymi siłami zebrać je w całość. Dzięki temu powstał ten tekst, który jest świetnym dowodem na to, że Krosno z dzieckiem warto odwiedzić i jest tutaj co robić! Do zobaczenia w naszym rodzinnym mieście!

Dziękujemy!

Przy realizacji tego wpisu nieocenioną pomocą były dla nas krośnieńskie dzieciaki, które zechciały razem z nami wybrać się na wycieczki i wspólnie przetestować miejsca opisane w tym tekście. Z całego serca chcieliśmy tutaj podziękować Frani, Antkowi, Frani, Marysi i Zosi, z którymi spędziliśmy razem fantastyczny czas i mogliśmy razem z nimi doświadczać krośnieńskich atrakcji dla dzieci, sami czując się jak dzieci. Dziękujemy również nieocenionym Rodzicom, którzy służyli pomocą i zgodzili się na to, byśmy mogli spędzić czas z ich pociechami oraz pokazać Ci tutaj ich wizerunki. 

Wpis ten powstał przy współpracy płatnej z Urzędem Miasta Krosna.

WYBIERASZ SIĘ W PODRÓŻ?

 • Szukasz więcej informacji na temat Podkarpacia i innych inspiracji podróżniczych? Zaglądaj do nas na Instagram i Facebook!
 • Zobacz nasz wpis o atrakcjach Krosna oraz Krosno – Miasto Szkła, a także Krosno aktywnie! Zakochaj się w naszym rodzinnym mieście!
 • Po jeszcze więcej krośnieńskich inspiracji zapraszamy na stronę Visit Krosno!
 • Na naszym kanale znajdziesz także film o Podkarpaciu, nie zapomnij zasubskrybować nasz kanał na Youtube!
 • Jeśli podobał Ci się ten wpis, przekaż go dalej! Będzie nam też bardzo miło, jeśli zechcesz zostawić po sobie ślad w formie komentarza pod tym wpisem!

Sprawdź także

13 komentarzy

Przemysław 27 lipca, 2022 - 7:47 am

Mnóstwo atrakcji, też bawiłaś się jak dziekco? 😀

Odpowiedz
rudeiczarne 27 lipca, 2022 - 8:28 am

No pewnie i przyznajemy, że super było się zabawić i znowu poczuć jak dziecko 🙂

Odpowiedz
Magda 27 lipca, 2022 - 7:50 am

Wygląda ciekawie. Jeszcze bardziej żałuje, że mieliśmy w Krośnie w tym roku tak mało czasu na zwiedzanie i większość (a właściwie wszystkie, które tu proponujecie :p) zostawiliśmy sobie na kolejny raz

Odpowiedz
rudeiczarne 27 lipca, 2022 - 8:25 am

Cieszymy się, że będzie kolejny raz, bo warto 🙂 Atrakcji dla dzieci i dorosłych nie brakuje 🙂

Odpowiedz
Anna 27 lipca, 2022 - 8:01 am

Ocho, widzę, że zostało nam w Krośnie jeszcze kilka miejsc do odwiedzenia!

Odpowiedz
rudeiczarne 27 lipca, 2022 - 8:25 am

Nie da się ukryć 🙂 Jest tutaj sporo do zrobienia, także jak nic musicie wrócić 🙂

Odpowiedz
Grzegorz 27 lipca, 2022 - 8:56 am

Muszę się spytaj mojej kuzynki, czy wie o tych atrakcjach, gdyż często jeździ z dziećmi w Bieszczady 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 27 lipca, 2022 - 3:45 pm

Jesteśmy ciekawi, czy miała już okazję wybrać się także do Krosna 🙂

Odpowiedz
Kasia 27 lipca, 2022 - 4:17 pm

Krosno jest ma naszej liście od dawna. A tu jeszcze tyle ciekawostek dla dzieci! Super!

Odpowiedz
rudeiczarne 28 lipca, 2022 - 3:11 pm

Teraz już wiecie, że jest tutaj co robić także z dziećmi 🙂 Krosno czeka na Waszą wizytę 🙂

Odpowiedz
Łukasz 27 lipca, 2022 - 10:09 pm

Cieszy mnie strasznie, że coraz więcej miejsc i muzeów oferuje warsztaty dla dzieci i dorosłych. To doskonała atrakcja dla całej rodzinki.

Odpowiedz
rudeiczarne 28 lipca, 2022 - 7:32 pm

To prawda 🙂 Za naszych czasów nie było takich możliwości. Tym bardziej cieszy fakt, ile dzisiaj jest najróżniejszych, ciekawych warsztatów 🙂

Odpowiedz
Joanna 1 sierpnia, 2022 - 1:26 pm

Tyle atrakcji że nie tylko dzieci będą zadowolone 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Możesz zaakceptować pliki cookies albo wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Czy akceptujesz wykorzystywanie plików cookies? Akceptuj Dowiedz się więcej