Share Week 2019, czyli jakie blogi nas inspirują!

przez Rudeiczarne Travel Blog

Share Week!

Share Week to świetna akcja, polegająca na polecaniu przez blogi innych blogów. Odbywa się tylko raz do roku i tym razem postanowiliśmy wziąć w niej udział! Bo jest to fantastyczna okazja, by podzielić się z Tobą naszymi inspiracjami – innymi blogami, które mogą Cię zainteresować, a może jeszcze ich nigdy nie poznałeś?

Inspiracje

Bo przyznać śmiało trzeba, że są takie osoby i blogerzy zarazem, którzy niezmiennie nas inspirują, których historie, wiedza, przygody mają niesamowitą moc! Blogi, które uwielbiamy czytać, które dzielą się z nami swoim kolorowym światem, pełnym pasji, pełnym wspaniałości, dzięki którym możemy być częścią ich życia. Których przygody poszerzają naszą listę marzeń, bo chcemy iść ich śladem… Kochamy ich czytać, zamykać oczy i być tam, gdzie oni są w danej chwili. Aż w końcu i my tam dotrzemy. I nasza wiedza na dany temat będzie już o tyle większa, bo zechcieli się z nami podzielić swoją przygodą.

Wsparcie

Są zarazem osobami, które każdego dnia wyciągają do nas swoją pomocną dłoń. Osobami, które motywują nas do działania, służą dobrą radą, obdarzą ciepłym słowem. Niezmiennie poświęcają nam swój czas, by czytać, co napisaliśmy, by powiedzieć, że może popełniliśmy gdzieś błąd i powinniśmy iść w nieco innym kierunku.

Zwątpienie?

W końcu Oni są naszą wielką motywacją, gdy od czasu do czasu mamy chwile zwątpienia, a uwierzcie, że i my je mamy! Bo choć biegniemy za swoimi marzeniami i nie zamierzamy przestać, są takie chwile, gdy zastanawiamy się, czy pisanie, nasze zdjęcia, filmy – czy to ma sens? Czy ktokolwiek jeszcze chce czytać nasze opowieści, oglądać, co robimy…? Wtedy przychodzą Oni – ci wspaniali, wyjątkowi, którzy dają nam przysłowiowego kopa i mówią – świetna robota, piszcie, róbcie swoje, bo dajecie nam radość! A Oni nawet nie wiedzą, ile to dla nas znaczy! Chcieliśmy więc dzięki temu wpisowi ukłonić się w ich stronę, bo zasługują na to jak mało kto!

Przejdźmy więc do blogów, którymi chcieliśmy się z Wami podzielić! Tworzą je wspaniali ludzie, których bardzo cenimy i którym jesteśmy bardzo wdzięczni za to, co robią! 🙂

Kto nas inspiruje i komu dziękujemy za to, co robią?

(w kolejności alfabetycznej)

1. Album z podróży

Czyli Beata i Marcin mieszkający w Szkocji, na których trafiliśmy zupełnie przypadkiem, a dziś śmiało możemy powiedzieć, że są nam niezwykle bliscy! Wspaniała para, zafascynowana przede wszystkim Bałkanami! Backpackerzy w pełnym znaczeniu tego słowa, którzy uwielbiają całodzienne wędrówki z plecakiem i namiotem. Ludzie, którzy zarażają miłością do przyrody jak mało kto, którzy dostrzegają detale, na które nie jeden z nas nigdy nie zwróciłby uwagi! Choć nigdy w życiu się nie spotkaliśmy i znamy się tylko z wirtualnego świata, czasem czujemy, jakbyśmy się znali od lat. Dzielą się z nami swoją niesamowitą wiedzą, widokami, pasją i zawsze dają nam tą siłę do działania! A chyba nigdy nie mieliśmy okazji im tak oficjalnie podziękować i nie mają pojęcia, ile ich każde słowo dla nas znaczy…Dziękujemy Kochani! Jesteście wspaniali, piszcie jak najwięcej i z niecierpliwością dziecka czekamy na Waszą rychłą wyprawę na Bałkany! I oby do zobaczenia w przyszłości gdzieś na szlaku!

Beata i Marcin z bloga Album z podróży

2. Hooltaye w podróży

Czyli Irena i Marek. Idealny przykład, że nie ma rzeczy niemożliwych! Ona mieszkająca w Polsce, On w Australii i wymyślili sobie, że choć dzieli ich tak wielka odległość, to i tak można razem odkrywać wspólnie świat! Niesamowita wiedza, którą się z nami dzielą przy okazji każdego wpisu, od którego nie możemy się oderwać. A przede wszystkim zdjęcia, które często nas aż zawstydzają. Tak, zawstydzają! Bo mało kto potrafi tak pięknie pokazać świat i ludziniesamowite portrety, na których widać wszystkie emocje. Obrazki, na które patrzysz i czujesz atmosferę odwiedzanego przez nich miejsca. A przy tym Hooltaye to tak serdeczni ludzie, że naprawdę jesteśmy wdzięczni kolejnemu przypadkowi – że mogliśmy na nich trafić w wirtualnym świecie. Dziękujemy Wam za każde słowo, które kierujecie w naszą stronę!

Irena i Marek z bloga Hooltaye w podróży

3. Wegedroga

Czyli Agata. Szalona wegetarianka i góro-łazka! Jakaż ta dziewczyna jest wszechstronna! Na jej blogu znajdziesz nie tylko mnóstwo informacji o wegetariańskich przysmakach! Są także wpisy podróżnicze, czyli to, co kochamy najbardziej, recenzje, wpisy o medycynie naturalnej, przyrodzie i wiele innych – dosłownie wszystko, co może wciągnąć i już nie wypuścić! Mało kto potrafi pisać o tylu przeróżnych sferach i do tego mieć tak świetne pióro i zawierać tyle informacji, z których korzystamy na codzień! Agata jest też niesamowicie pozytywną dziewczyną, pełną pasji i uśmiechu, z którą spotykając się kiedyś przy kawie wiemy, że moglibyśmy rozmawiać godzinami. To dzięki niej zaczęliśmy rozważać przejście na wegetarianizm i choć jeszcze w 100% nam się to nie udało, to korzystamy często z jej świetnych przepisów. Agatko, jesteś wielka, Twoja wszechstronność niejednokrotnie nas zachwyca! Pisz i nie przestawaj, bo pokazujesz nam inny świat!

Agata z bloga Wegedroga.pl

Znałeś ich? Jeśli nie to koniecznie sprawdź, ale uwaga, wizyta ta może uzależnić! 🙂 Pod każdą nazwą bloga znajdziesz link do ich strony! 

A jakie blogi Ty polecasz i czytasz z przyjemnością?

Chcesz poznać więcej zaprzyjaźnionych z nami blogów?

Sprawdź zakładkę “Rudeiczarne – O Nas”, znajdziesz tam więcej blogowych inspiracji 🙂

Chcesz dołączyć do akcji Share Week???

Sprawdź zasady tutaj i spiesz się, zostało już tylko kilka dni! 🙂

Sprawdź także

37 komentarzy

Beata-albumzpodrozy.pl 27 marca, 2019 - 8:46 pm

Aż się łezka w oku zakręciła… Dziękujemy!! ????
Beata i Marcin.

Odpowiedz
rudeiczarne 28 marca, 2019 - 8:28 am

Podsyłamy chusteczki! 🙂 Dajcie spokój, szczerze i z serca dziękujemy! <3

Odpowiedz
Bookendorfina 28 marca, 2019 - 6:42 am

Dwóch wymienionych miejsc w blogosferze jeszcze nie znam, ale chętnie tam zajrzę. 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 28 marca, 2019 - 8:27 am

Zajrzyj, naprawdę warto! Takie blogi to perełki! 🙂 Pozdrawiamy cieplutko!

Odpowiedz
Bookendorfina 2 kwietnia, 2019 - 5:14 am

Pewnie, że zajrzę, jak wiesz, jedną z moich pasji jest podróżowanie, nieco stłumione ostatnio z niezależnych ode mnie przyczyn, ale już pierwsze plany na wakacje są. 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 2 kwietnia, 2019 - 8:09 am

Czekamy niecierpliwie na Twoje wakacje! Gdzie się wybierasz? 🙂 Pozdrawiamy ciepło 🙂

Odpowiedz
Justyna 28 marca, 2019 - 8:43 am

Słyszałam o tej akcji, super sprawa z pewnośćią zajrzę na te blogi

Odpowiedz
rudeiczarne 28 marca, 2019 - 8:56 am

Akcja jest świetna! Zajrzyj, jesteśmy pewni, że Ci się spodobają 🙂

Odpowiedz
Justyna 28 marca, 2019 - 9:17 am

Zawsze warto poznać nowe miejsca w internecie 🙂 z przyjemnością zajrzę do proponowanych blogów 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 28 marca, 2019 - 9:41 am

Dlatego chcieliśmy wziąć udział w akcji Share Week! Świetna okazja, by podzielić się swoimi inspiracjami i poznać nowe perełki! 🙂 Zajrzyj, na pewno Ci się spodobają 🙂

Odpowiedz
Kamil | ONE STEP FORWARD 28 marca, 2019 - 9:30 am

Znam wszystkie 🙂 Faktycznie dobrze się je czyta 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 28 marca, 2019 - 9:40 am

Bardzo nas cieszy, że mamy podobne odczucia! 🙂 a do tego jakie mają zdjęcia! 🙂

Odpowiedz
Ola 28 marca, 2019 - 11:28 am

Nie wiem jak Wam, ale ja tak miałam, że określenie “blog podróżniczy” kojarzył mi się wyłącznie z takimi mega popularnymi stronami podróżników, którzy większość roku spędzają w podróży i to najczęściej super egzotycznej, raczej niedostępnej zwykłemu człowiekowi, z relacjami ludzi, którzy poznawanie świata traktują jako źródło dochodu. Ale jak wciągnęłam się pół roku temu w przeglądanie internetu odkryłam całą masę pasjonujących opowieści, cudownych zdjęć, relacji, podpowiedzi i wskazówek na stronach ludzi takich jak ja, którzy mają 26 dni w roku do wykorzystania na wypoczynek, zasoby finansowe czy inne blokady nie pozwalają na wielkie wyprawy na drugi koniec świata. Dlatego też odważyłam się i zaczęłam tworzyć swój blog, a do tego kroku szczególnie zachęciła mnie Irenka czyli 1/2 z Hooltayów, więc tu popieram Was w 100%, pozostałych dwóch jeszcze nie znam. Ale jeśli miałabym typować te mnie inspirujące to rudeiczarne.pl byłoby na tej liście. Pozdrawiam

Odpowiedz
rudeiczarne 28 marca, 2019 - 1:17 pm

Ojej dziękujemy, strasznie nam miło! 🙂 🙂 🙂
My zaczęliśmy blogować wiele lat temu i to głównie dla siebie samych jako pamiętnik i dla Rodziców, by wiedzieli, że żyjemy jak jechaliśmy do Ameryki Południowej na parę tygodni jeszcze jako dzieciaki – studenci. I w sumie jakoś nie zwracaliśmy nawet uwagi na trendy i na to, co się dzieje dookoła, że ludzie na tym zarabiają, ba, jeżdżą na wakacje i jeszcze im ktoś za to płaci. Pewnie dziś ciężej byłoby się zdecydować na pisanie widząc taką konkurencję.
ALE…
Właśnie o to w tym wszystkim chodzi, żeby pisać!
BO…
Nie każdy jest wielkim influencerem, który nie pracuje, nie ma problemu z urlopem, nie musi się martwić różnymi przeszkodami. Umówmy się, więcej jest takich jak my, Ty, polecane przez nas blogi – zwykli ludzie, zwyczajnie pracujący na cały etat, zwyczajnie posiadający określoną ilość dni urlopu w roku. I takich, jak my jest mnóstwo i Oni szukają inspiracji i dowodów na to, że żeby podróżować, nie musisz być piękny, bogaty i pochodzić nie-wiadomo-skąd. Podróżować może każdy i pisać o tym także każdy. Bo sami siebie w ten sposób inspirujemy i dajemy kopa do działania.
Irenka potrafi zmotywować, oj tak! 🙂 Więc pisz, podróżuj, odkrywaj, wykorzystuj każdy ze swoich 26 dni na maksa! I pisz o tym! Nie zwracaj uwagi na influencerów, to inna bajka i za tym kryje się masa specjalistów, fotografów, reklam itd…
Mieliśmy wiele chwil słabości i chcieliśmy zarzucić pisanie, ale ostatecznie powiedzieliśmy sobie “Nie” i będziemy pisać. Bo zawsze znajdzie się człowiek podobny do nas, który potrzebuje siły i motywacji i może w jakiś sposób możemy pisaniem mu pomóc. Mamy taką nadzieję 🙂
PS. chyba się rozpisaliśmy, wybacz 🙂
Pozdrawiamy cieplutko i bardzo nam miło, że znaleźlibyśmy się na Twojej liście inspiracji!
Buźka!

Odpowiedz
Irena-Hooltayewpodrozy 28 marca, 2019 - 11:39 am

Poproszę o paczkę chusteczek!!!
Bo ja to się już popłakałam, że ten blog zauważyliście…
Bardzo, bardzo dziękujemy!!!!
Czujemy się zaszczyceni!

Odpowiedz
rudeiczarne 28 marca, 2019 - 11:59 am

Wysyłamy wraz ze słonkiem, Irenko! 🙂 Nie da się go ominąć, perełka wśród blogów i masa inspiracji! Dziękujemy Wam za dzielenie się Waszymi przygodami i wspaniałymi zdjęciami, które zapierają dech! 🙂 Buziaki!

Odpowiedz
Irena-Hooltayewpodrozy 28 marca, 2019 - 12:28 pm

No to poproszę kilka paczek chusteczek!!!
Za słonko pięknie dziękuję-))))))
Przyda się, by ogrzac mnie i kwitnące już magnolie.
Buziaki!!!!

Odpowiedz
rudeiczarne 28 marca, 2019 - 1:19 pm

Magnolie!!!!!! kochamy magnolie!
Grzej się i razem z magnoliami do słonka buźkę wystawiaj! 🙂
Ściskamy mocno, Irenko!

Odpowiedz
Irena-Hooltayewpodrozy 28 marca, 2019 - 3:32 pm

Dziękuję bardzo!
Ściskac możecie, bo ziąb taki, że żal mi tych magnolii !
Tutaj wiosna przychodzi szybko i mam nadzieję,że się ociepli.
Lada moment zakwitną bzy, a to wszystko dla Was-)))

Karolina / Nasze Bąbelkowo 28 marca, 2019 - 6:12 pm

Znam jednego bloga z Waszej listy, drugich autorów kojarzę wizualnie z Instagrama 🙂 Jest teraz tak wielkie zatrzęsienie wartościowych wirtualnych miejsc – że naprawdę trudno wybrać te NAJ ! 😉

Odpowiedz
rudeiczarne 29 marca, 2019 - 9:13 am

oj to fakt, blogów jest teraz masa i znać wszystkie, a co dopiero wybrać spośród nich te najlepsze. My wybraliśmy te, które nas NAJbardziej inspirują i które są nam najbliższe, a do tego są bardzo wartościowe 🙂

Odpowiedz
Kasia 29 marca, 2019 - 9:12 am

Hooltaye znam i podpatruję, a na pozostałe blogi chętnie zerknę. Wszak podróży nigdy za mało 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 29 marca, 2019 - 9:15 am

Oj zdecydowanie nigdy za wiele! 🙂 Popatrz na pozostałe, naprawdę warto 🙂

Odpowiedz
Ania 29 marca, 2019 - 9:51 am

Z chęcią zerknę na te blogi 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 29 marca, 2019 - 10:00 am

Zachęcamy gorąco! 🙂

Odpowiedz
ragus.pl 29 marca, 2019 - 6:55 pm

Bardzo ciekawy i interesujący post. Czekam na kolejny twój post 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 1 kwietnia, 2019 - 7:59 am

Dziękujemy bardzo za odwiedziny!

Odpowiedz
Viola/My British Journey 30 marca, 2019 - 8:09 am

Sama nie wzięłam udziału ale lubię ten tydzień bo można znaleźć wiele ciekawych stron, interesujących blogów. Znam Wasze typy, to wspaniałe blogi podróżnicze pisane przez wspaniałych ludzi. Zgadzam się w pełni ?❤️?

Odpowiedz
rudeiczarne 1 kwietnia, 2019 - 7:59 am

Bardzo miło nam to słyszeć! 🙂 Uwielbiamy ich czytać, więc chcieliśmy się podzielić 🙂 Pozdrawiamy cieplutko!

Odpowiedz
Oszczędna Polka 31 marca, 2019 - 7:20 am

Dzięki Wam odkryłam właśnie nowych twórców 🙂 nie znam żadnej z polecanych stron. Uwielbiam jednak odkrywać nowe blogi, więc chętnie tam zajrzę 🙂

W tym roku po raz pierwszy dołączyłam do Share Week 🙂 Listę blogów, które czytam z przyjemnością znajdziecie tutaj: https://oszczednapolka.pl/s

Być może znajdziecie tam coś dla siebie 😉 
Pozdrawiam!

Odpowiedz
rudeiczarne 1 kwietnia, 2019 - 7:58 am

Świetnie, też nie znaliśmy blogów, które polecasz, będziemy zaglądać 🙂 Dlatego właśnie bardzo fajną akcją jest Share Week, można poznać masę ciekawych blogów! 🙂
Dziękujemy bardzo!

Odpowiedz
Karolina G. 2 kwietnia, 2019 - 5:24 pm

Nie śledzę blogów o podróżach, więc te przedstawione w poście są mi zupełnie nieznane. Chętnie jednak na nie zajrzę ?

Pozdrawiam,
http://tamczytam.blogspot.com

Odpowiedz
rudeiczarne 3 kwietnia, 2019 - 7:04 am

Cieszymy się, bo naprawdę warto. Nasze perełki! 🙂
Pozdrawiamy ciepło! 🙂

Odpowiedz
Bookendorfina 5 kwietnia, 2019 - 5:29 am

Jakże trudno wybrać trzech swoich blogowych ulubieńców, przyznam, że ta sztuka jeszcze mi się nie udała, tyle wspaniałych zakątków w blogosferze, do których zaglądam z zainteresowaniem i przyjemnością. 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 5 kwietnia, 2019 - 7:23 am

Bardzo trudne to zadanie. Choć nam od razu w głowie świeciło, kto jest dla nas NAJ 🙂
Miłego dnia! 🙂

Odpowiedz
Małgosia z Akacjowego Bloga 11 czerwca, 2019 - 6:59 am

Cieszę się, że tu trafiłam. Tak się składa, że dwa pierwsze blogi znam i regularnie odwiedzam. Podzielam Wasz zachwyt nimi. Mam nadzieję, że zacznę i do Was regularnie zaglądać. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
rudeiczarne 11 czerwca, 2019 - 1:59 pm

Wcale się nie dziwimy, że Ich regularnie odwiedzasz i się zachwycasz, bo to fantastyczne blogi i genialni ludzie! 🙂 Zapraszamy i do nas, miło, że tu zaglądnęłaś! 🙂 Pozdrawiamy cieplutko!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Możesz zaakceptować pliki cookies albo wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Czy akceptujesz wykorzystywanie plików cookies? Akceptuj Dowiedz się więcej