Wiza do Rosji samodzielnie – Jak najtaniej aplikować o wizę do Rosji

przez Rudeiczarne Travel Blog

Wiza do Rosji samodzielnie – jak zdobyć wizę do Rosji?

Wiza do Rosji samodzielnie – Zastanawiasz się nad wyjazdem do Rosji? Nie wiesz jak się zabrać za organizowanie wizy do Rosji i jak to zrobić najsprawniej i najtaniej? Ten wpis przeprowadzi Cię przez cały proces aplikowania i zdobycia wizy do Rosji. Bez pośredników, którym trzeba zapłacić, szybko i bezboleśnie. Przekonaj się jak samodzielnie zdobyć wizę do Rosji.

Wiza do Rosji – jak zdobyć wizę do Rosji – wymagania względem Polaków

Pamiętaj, że obywatele Polski, według przepisów, by wjechać na teren Federacji Rosyjskiej, muszą posiadać ważną wizę turystyczną oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy. Wybierając się do Obwodu Kaliningradzkiego, od lipca 2019 potrzebujesz jedynie wizy elektronicznej, a od 1. października 2019, by wybrać się do Petersburga i Obwodu Leningradzkiego, wystarczy aplikować o darmową wizę elektroniczną. By jednak pojechać np. do Moskwy, proces uzyskania wizy jest nieco bardziej skomplikowany. Ale to nie oznacza, że nie da się tego zrobić! To jak to zrobić, żeby wiza do Rosji samodzielnie nie kosztowała więcej niż 35 euro???

Palac Zimowy w St Petersburgu

Wiza do Rosji samodzielnie – Czy jechać do Rosji?

Nasz wyjazd do Rosji był marzeniem przez wiele lat. Jednak ciągle go odkładaliśmy – tak ze względu na niegdyś wysoką opłatę wizową… Jak i skomplikowany proces aplikowania, o którym słyszeliśmy wiele legend. Po powrocie z St Petersburga i Moskwy jesteśmy zachwyceni i totalnie zauroczeni tym krajem! Czuliśmy się jak w innym świecie, a ten wyjazd nauczył nas bardzo wiele. Do tego, proces aplikowania o wizę wcale nie jest taki straszny, jak mówią! Przekonaj się sam, jak to zrobić, krok po kroku, samodzielnie!

wiza do Rosji jak aplikowac

Wiza do Rosji samodzielnie – aplikowanie o wizę do Rosji – dokumenty

Zanim wybierzesz się do Konsulatu Rosji, musisz przygotować kilka dokumentów, które są niezbędne, by Twój wniosek został rozpatrzony. Upewnij się, że masz ze sobą komplet wymaganych dokumentów. By sprawdzić aktualną listę, zaglądnij zawsze na stronę Konsulatu Rosji tutaj, lista wymaganych dokumentów może ulec zmianie. Proces aplikowania o wiza do Rosji samodzielnie, który przedstawiamy poniżej, przeszliśmy osobiście w lipcu 2019 roku. Aplikowaliśmy w Ambasadzie Rosji na Malcie, ale wymagane są dokładnie takie same dokumenty, jak aplikując w Polsce.

W Polsce aplikować o wizę do Rosji samodzielnie możesz w:

  1. Ambasadzie Rosji w Warszawie,
  2. 3. 4. Konsulacie Generalnym w Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku.

wiza do Rosji wizyta w Moskwie

Wiza do Rosji – samodzielne aplikowanie krok po kroku

Wiza do Rosji – Rezerwowanie biletów – wjazd i wyjazd z Rosji

Wybierając się do Rosji i aplikując o wizę, musisz przedstawić, w jaki sposób się tutaj dostajesz i w jaki sposób opuszczasz kraj. Jeśli lecisz samolotem – musisz mieć zarezerwowane bilety lotnicze, o których pokazanie zostaniesz poproszony w Konsulacie. Jeśli podróżujesz pociągiem, autobusem, warto do Konsulatu zabrać ze sobą bilety. W trakcie aplikowania o wizę, musieliśmy przedstawić dokumenty potwierdzające nasz wjazd i wyjazd z Rosji. W naszym wypadku jest to nocny autobus z Tallina do Sankt Petersburga oraz samolot z Moskwy na Maltę. Wizę dostaniesz na tyle dni, na ile przedstawisz długość swojego pobytu w dokumentach.

wiza do Rosji St Petersburg

Wiza do Rosji – Ubezpieczenie

Wykup ubezpieczenia jest niezbędny do uzyskania wizy. W tym wypadku musi to być ubezpieczenie zdrowotne z pokryciem 30 000 Euro i musi być ważne na terenie Federacji Rosyjskiej. Pamiętaj, że Rosja nie jest członkiem Unii Europejskiej, więc karta EKUZ tutaj nie obowiązuje. Zwróć też uwagę na okres obowiązywania ubezpieczenia – by obowiązywał na wszystkie dni Twojego pobytu w Rosji. My korzystaliśmy z ubezpieczenia firmy TU Europa, za które zapłaciliśmy 52 zł za 2 osoby. Swoją polisę musisz przedstawić w Konsulacie podczas aplikowania o wizę. Pamiętaj też, by mieć ją zawsze przy sobie podróżując po Rosji!

bezpieczenstwo w Rosji

Podróż do Rosji – wiza – Rezerwowanie noclegów 

Ten punkt nierozerwalnie wiąże się z kolejnym. Rezerwowanie noclegów okazuje się niezbędne, by dostać zaproszenie do Rosji w przypadku naszego sposobu aplikowania. Szczególnie w wysokim sezonie, takim jak teraz w lecie, warto pomyśleć o noclegach wcześniej, jako że te w ostatniej chwili lubią przybierać szalone ceny. A i lokalizacja w przypadku Moskwy czy St Petersburga, ma spore znaczenie. Warto zwrócić uwagę na odległość od metra i głównych atrakcji. Do tego, by uzyskać DARMOWE zaproszenie według naszego sposobu, musisz zarezerwować swoje noclegi. W naszym przypadku, udało się znaleźć agencję (tutaj LINK), która wystawia zaproszenia, po dokonaniu rezerwacji na portalu Booking.com przy skorzystaniu z ich linku polecającego. Agencja dostaje prowizję od Booking.com za dokonanie przez Ciebie rezerwacji, a Ty płacisz dokładnie tyle samo, co bez użycia ich linku.

park w Moskwie wiza do Rosji

Wiza do Rosji – Aplikowanie o zaproszenie (tutaj unikamy oplaty za zaproszenie z rosyjskiej agencji turystycznej)

Po dokonaniu rezerwacji przez Booking.com za pomocą linku polecającego agencji (tutaj LINK), wypełniasz na stronie agencji wniosek o zaproszenie. W nim wpisujesz numery rezerwacji noclegów, dzięki czemu będą mogli zweryfikować, czy zarezerwowałeś noclegi z ich linka. Wpisujesz także datę swojego przyjazdu i wyjazdu z Rosji, numer ubezpieczenia i wysyłasz całość mailem. Twoje zaproszenie dostaniesz na maila w ciągu maksymalnie 24 h (dzień roboczy). My otrzymaliśmy już po 1h. I co ważne, całkowicie za darmo! Pamiętaj, by sprawdzić, czy w zaproszeniu nie popełniono żadnych błędów! Jeśli tak – wystarczy wysłać im maila i w ciągu kilku godzin masz na mailu poprawioną wersję.

palac zimowy w St Petersburgu noca

Wiza do Rosji – podróż do Rosji – Wypełnienie wniosku ze strony Ambasady/Konsulatu

Na stronie internetowej konsulatu (tutaj) znajdziesz wniosek o wizę. Musisz go wypełnić, by móc aplikować. Co ważne, wniosek musisz wypełnić elektronicznie w języku rosyjskim lub angielskim. Wypełnienie wniosku w języku angielskim to nic trudnego, jako że podajesz tam głównie swoje dane osobowe, powód podróży, miejsce pracy, adres itd. Nic skomplikowanego ani żadnych opowiadań! 🙂 Po wypełnieniu wniosku pamiętaj by go wydrukować! Będziesz musiał zanieść go do Konsulatu – nie są przyjmowane wnioski wysyłane faksem ani pocztą.

sobór Wasyla w Moskwie

Jak aplikować o wizę do Rosji – Wizyta w Ambasadzie/Konsulacie

Teraz możesz już wybierać się do Konsulatu, by aplikować o wizę!

Wypunktujmy dokumenty, które musisz ze sobą zabrać:

  1. Paszport ważny co najmniej 180 dni,
  2. Zdjęcie paszportowe – 1 sztuka,
  3. Wniosek wizowy wypełniony elektronicznie ze strony Konsulatu,
  4. Zaproszenie z Rosji, w tym wypadku to, które dostaniesz od agencji po dokonaniu rezerwacji noclegów,
  5. Ubezpieczenie zdrowotne pokrywające 30 000 euro ważne na terenie Rosji,
  6. Warto zabrać ze sobą bilety lotnicze/autobusowe/pociągowe, potwierdzające Twój wjazd i wyjazd z Rosji. W naszym wypadku poproszono o te bilety i zrobiono ich ksero.

Na wszelki wypadek zabierz ze sobą potwierdzenia rezerwacji noclegów. Nie byliśmy o to pytani, ale lepiej mieć ze sobą, niż jechać tutaj ponownie i aplikować ponownie. Składasz wyżej wymieniony plik dokumentów i grzecznie czekasz na odesłanie do następnego okienka. Wiza turystyczna wydawana jest maksymalnie na 30 dni. PS. pamiętaj, w Konsulacie nie robisz żadnych zdjęć.

wiza do Rosji dzielnica biznesowa

Podróż do Rosji – wiza – Opłata wizowa

Opłatę wizową uiszczasz osobiście, w momencie składania dokumentów w Konsulacie. Opłata wizowa obecnie wynosi 153 zł, czyli 35 euro. Warto mieć przy sobie gotówkę, jako że w wielu Konsulatach, uiszczenie opłaty wizowej nie jest możliwe za pomocą karty płatniczej. Po złożeniu wszystkich dokumentów i sprawdzeniu ich przez urzędnika, zostaniesz odesłany do kolejnego okienka, w którym płacisz za wizę. Po uiszczeniu opłaty, dostaniesz karteczkę z potwierdzeniem oraz datę, kiedy Twoja wiza będzie gotowa do odbioru.

7 siostr Stalina w Moskwie

Wiza do Rosji samodzielnie – Odbiór wizy

Zanim wybierzesz się do konsulatu w dzień, który miałeś wyznaczony przy aplikowaniu, jako dzień kiedy Twoja wiza będzie gotowa, warto przedzwonić do konsulatu i zapytać, czy jest już rzeczywiście gotowa do odbioru. Konsulat, jak wiadomo, to urząd i mogą zdarzyć się pewne opóźnienia. Sam odbiór wizy trwa dosłownie kilka minut. W okienku przedstawiasz kartkę, którą dostałeś przy aplikowaniu (tą, na której znajduje się data odbioru) i dostajesz swoją wizę. Teraz już możesz pakować się do Rosji! 🙂

wiza do Rosji jak aplikowac

Wiza do Rosji – Aplikowanie o wizę przez Agencję pośredniczącą

Ci, którzy nie mają czasu ani ochoty przechodzić przez ten proces samodzielnie, mogą skorzystać z usług jednej z wielu agencji pośredniczących. Za dodatkową opłatą za pośrednictwo agencja zajmie się za Ciebie zdobyciem zaproszenia. Osobiście znaleźliśmy strony, na których prócz 153 zł opłaty wizowej, płacisz także za pośrednictwo – 167 zł, za Voucher (czyli to, co nazwaliśmy wyżej zaproszeniem) – 110 zł oraz opłatę rosyjskiego Centrum Wizowego – 125 zł. Razem – 552 zł. Naszym zdaniem to jest bardzo dużo! PS. to nie znaczy, że aplikowanie przez każdą agencję kosztuje dokładnie tyle, ceny mogą się różnić. My jednak postanowiliśmy aplikować samodzielnie i jak najtaniej.

wiza do Rosji Moskwa nocą

Wiza do Rosji samodzielnie- czy można i warto aplikować o wizę bez pośredników?

W internecie krążą legendy o tym, jak ciężko jest wyrobić samodzielnie wizę turystyczną do Federacji Rosyjskiej. Większość podróżnych korzysta więc z pomocy pośredników. Naszym jednak zdaniem pośrednictwo jest BARDZO drogie i my nie pozwolilibyśmy sobie na taki wydatek, tylko dla własnej wygody. Tym bardziej, że samodzielne aplikowanie o wizę wcale nie jest skomplikowane ani niemożliwe! Cały proces przygotowania dokumentów wymaganych do wizy zajął nam dokładnie jeden wieczór, następnego dnia rano na naszym mailu czekały już gotowe zaproszenia do Rosji. Mogliśmy od razu udać się do Ambasady i aplikować osobiście o wizę. W Ambasadzie spędziliśmy dokładnie 20 minut, a nasza wiza gotowa była do odbioru po 7 dniach roboczych. Zapłaciliśmy 35 euro (153 zł), zamiast 552 zł. Czy warto aplikować samemu? No jasne, że tak! A to, co zaoszczędzisz, będziesz mógł przeznaczyć na jedno z wielu niesamowitych muzeów czy atrakcji w Rosji!

Kreml w Moskwie wiza do Rosji

Masz jakieś pytania, wątpliwości?

Zobacz nasze rosyjskie vlogi!

 

 

Sprawdź także

47 komentarzy

Gosia Ostrowska 23 sierpnia, 2019 - 7:51 am

Msa ennych infrmacji dla osób zainteresowanych wyjazdem do Rosji. Cenne wskazówki i porady. Podsyłam koledze, który jest na etapie planowania wyjazu w tym kierunku.

Odpowiedz
rudeiczarne 23 sierpnia, 2019 - 7:54 am

Dziękujemy bardzo, mamy nadzieję, że te wskazówki przydadzą się koledze! A Rosja jest niesamowitym krajem, uczknęliśmy tylko malutką cząstkę, ale po tej podróży na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz! 🙂

Odpowiedz
Sklerotyczka 23 sierpnia, 2019 - 7:54 am

Kurde dla mnie te całe wizy to czarna magia jakaś ? utrudnienie dla osób podróżujących.

Odpowiedz
rudeiczarne 23 sierpnia, 2019 - 8:00 am

Nie taka czarna magia, jak mogłoby się wydawać! 🙂 I warto spróbować i wybrać się do Rosji, bo widoki zapierają dech!

Odpowiedz
Bookendorfina 23 sierpnia, 2019 - 8:36 am

Zwiedzałam za czasów poprzedniego systemu, ale i teraz chętnie bym się tam wybrała. Informacje już przygarniam, przydadzą się z pewnością. 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 23 sierpnia, 2019 - 8:49 am

Podczas poprzedniego systemu to musiała być dość interesująca wycieczka! Bardzo nam miło, mamy nadzieję, że ten wpis się przyda każdemu, kto myśli nad Rosją, a także tym, którzy martwią się, że procedura wizowa jest nie do przejścia! 🙂

Odpowiedz
Bookendorfina 24 sierpnia, 2019 - 8:55 am

Wszystko jest do przejścia jeśli tylko czegoś bardzo się pragnie, ale z takim przewodnikiem staje się to o wiele łatwiejsze. Mnie z pewnością się przyda, fajnie, że chciało się Wam to wszystko uporządkować i przejrzyście przedstawić. 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 26 sierpnia, 2019 - 8:11 am

Świetnie to czytać! 🙂 Mamy nadzieję, że się znów wybierzesz, wiele się zmieniło od czasu poprzedniego systemu i Rosja się coraz bardziej otwiera. Nas totalnie zauroczyła! 🙂

Odpowiedz
Anszpi 23 sierpnia, 2019 - 7:34 pm

Rosja to piękny kraj, jednak osobiście nie chciała bym tam pojechać. Nigdy też nie interesowałam się tematem wyjazdu

Odpowiedz
rudeiczarne 26 sierpnia, 2019 - 8:10 am

A szkoda, bo warto! 🙂 Masa historii, także polskiej i polskich akcentów. Jakby nie patrzeć, sporo nas wiąże z tym krajem i nie mowa tu tylko o historii XX wieku. Warto jednak rozważyć wyjazd do Rosji!

Odpowiedz
Magda Mamit 23 sierpnia, 2019 - 10:02 am

OhSyberia moje marzenie….

Odpowiedz
rudeiczarne 23 sierpnia, 2019 - 10:07 am

Oj nasze też! A teraz, jak już wiemy, że o wizę nie jest tak ciężko, to wybierzemy się czym prędzej i na Syberię! 🙂

Odpowiedz
Honorata 23 sierpnia, 2019 - 12:52 pm

Jednak wolę zachód ?, aczkolwiek wschód jest chyba niedoceniony przeze mnie.

Odpowiedz
rudeiczarne 23 sierpnia, 2019 - 12:59 pm

Wschód jest niedoceniony przez bardzo wielu. Nam się np. bardziej podoba Wschód 🙂 Jest taki pięknie inny, fascynujący, nieznany!

Odpowiedz
Gocha 23 sierpnia, 2019 - 6:59 pm

Zjawiskowe zdjęcia widok zapiera dech w piersiach. A ta koszula mega

Odpowiedz
rudeiczarne 26 sierpnia, 2019 - 8:12 am

Coraz więcej osób pisze do nas w sprawie tej koszulki! 🙂 Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak odważnie konkurować z widokami! 🙂 Dziekujemy bardzo!

Odpowiedz
Atrakcyjne wakacje 24 sierpnia, 2019 - 6:08 am

Szkoda, że do takiego pięknego kraju potrzebne są wizy

Odpowiedz
rudeiczarne 26 sierpnia, 2019 - 8:14 am

Cóż, to już się zmienia. Od lipca tego roku do Obwodu Kaliningradzkiego dostajemy bezpłatną wizę elektroniczną, a od października 2019 ponoć będzie podobnie wyjeżdżając do St Petersburga i obwodu leningradzkiego! Więc będzie coraz łatwiej! 🙂

Odpowiedz
Racing Driver Program 24 sierpnia, 2019 - 1:00 pm

Wiele z tych rzeczy mnie zastanawiało. Na szczęście znalazłam tu odpowiedz.

Odpowiedz
rudeiczarne 26 sierpnia, 2019 - 8:14 am

Bardzo nas to cieszy, że mogliśmy rozwiać wątpliwości!

Odpowiedz
Emanuela 25 sierpnia, 2019 - 2:21 pm

Piękna podróż za Wami:)także z mojej listy marzeń!Ściskamy Was!

Odpowiedz
rudeiczarne 26 sierpnia, 2019 - 8:15 am

ooo witaj Kochana! W takim razie musicie się kiedyś wybrać całą gromadką, Dzieciaki chodziłyby jak zahipnotyzowane! A i Wam by się spodobało! 🙂 Ściskamy Was wszystkich mocno!

Odpowiedz
Justyna 26 sierpnia, 2019 - 9:02 am

I już na początku mnie zaskoczyłaś, nie wiedziałm o wizie do Rosji. Jakoś ten kraj turystycznie mnie nie interesuje ale zdjęcia bardzo ładne

Odpowiedz
Bookendorfina 26 sierpnia, 2019 - 12:08 pm

A jak warto się tam udać, naprawdę warto. 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 27 sierpnia, 2019 - 7:16 am

Zdecydowanie warto! 🙂 Masa polskiej historii, nie tylko najnowszej, ale ślady można znaleźć na każdym kroku. A ludzie i kraj nas przyjęli bardzo ciepło, choć pewnie Rosja się z tym nie kojarzy 🙂

Odpowiedz
Anna 26 sierpnia, 2019 - 12:33 pm

Bardzo jasno wszystko wyjaśnione 🙂 Ja też nie z tych, co by miała płacić więcej, jeśli można mniej 🙂 I cieszy mnie informacja o bezpłatnych wizach elektronicznych – nie wiedziałam, ze są takie właśnie wprowadzane – super sprawa 🙂 Do Petersburga i Moskwy chętnie bym się wybrała – fascynują mnie te miasta – na razie tylko na zdjęciach 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 27 sierpnia, 2019 - 7:24 am

W takim razie zdjęcia trzeba kiedyś przełożyć na rzeczywistość! St Petersburg i Moskwa są niesamowite, zrobiły na nas wielkie wrażenie, a to tylko namiastka wielkiej Rosji. Na pewno tam jeszcze wrócimy nie raz. I zachęcamy gorąco i Ciebie do odwiedzin w Rosji, nie pożałujesz! 🙂

Odpowiedz
Joanna 26 sierpnia, 2019 - 4:07 pm

Wydawało mi się to bardziej skomplikowane niż jest w rzeczywistości. Zastanawia mnie tylko jak to jest z rezerwacją noclegu w przypadku nie otrzymania wizy.

Odpowiedz
rudeiczarne 27 sierpnia, 2019 - 7:28 am

Najlepiej rezerwować noclegi, które można w razie czego anulować. Zawsze trzeba zwracać uwagę na cancellation policy i raczej w tym wypadku nie korzystać z noclegów Non refundable. W takim wypadku możesz anulować swój nocleg bez żadnych kosztów 🙂 Choć ciężko nie dostać wizy do Rosji, jeśli masz komplet wypisanych przez nas dokumentów 🙂

Odpowiedz
Aleksandra Bohojło / Esencja 26 sierpnia, 2019 - 8:31 pm

Piękne zdjęcia, piękny kraj, na którym miałam kiedyś ochotę, ale ostatnio moje serce zdecydowanie bije w przeciwnym kierunku. Niemniej jednak przygotowaliście bardzo przydatny artykuł, więc na pewno przyda się wybierającym się do Rosji.

No i piękna z Was para 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 27 sierpnia, 2019 - 7:31 am

A cóż to aktualnie za kierunek, w którym bije Twoje serce? 🙂 Jesteśmy bardzo ciekawi! Mamy nadzieję, że kiedyś zabije i w kierunku Rosji. Dziękujemy bardzo za tyle miłych słów i pozdrawiamy ciepło! 🙂

Odpowiedz
Aleksandra Załęska 27 sierpnia, 2019 - 8:05 am

WIele cennych informacji. Przyznaję, że nie miałam pojęcia, że tak wygląda aplikacja o wizę w Rosji.

Odpowiedz
rudeiczarne 27 sierpnia, 2019 - 9:56 am

Wiele osób nie wie i myśli, że proces aplikowania o wizę jest bardzo skomplikowany. A nie taki diabeł straszny! 🙂

Odpowiedz
krystynabozenna 27 sierpnia, 2019 - 8:11 am

Jak ktoś ma życzenie to wycieczka do Rosji na pewno jest ciekawa,
tym bardziej, że jest tam co zwiedzać.

Odpowiedz
rudeiczarne 27 sierpnia, 2019 - 9:57 am

Bardzo ciekawa, masa zabytków, także związanych z Polską, więc wielokrotnie można znaleźć ślady i naszej, polskiej historii.

Odpowiedz
Martyna Soul 27 sierpnia, 2019 - 8:57 am

Bardzo dużo cennych informacji, dziękuję. Ja chciałabym zwiedzić outdoorowe tereny Rosji:)

Odpowiedz
rudeiczarne 27 sierpnia, 2019 - 9:58 am

Nam też się marzy outdoorowa Rosja. Pierwsze kroki postawione i na pewno jeszcze nie raz wrócimy do tego kraju, odkrywać następne miejsca ! 🙂

Odpowiedz
Monika Flok 27 sierpnia, 2019 - 9:49 am

Wow nawet nie wiedziałam ze Rosja jest taka piekna- uwielbiam Wasze wpisy- zawsze wszytsko dobrze przemyslane i pomocne!!

Odpowiedz
rudeiczarne 27 sierpnia, 2019 - 10:36 am

Bardzo, bardzoooo nam miło! 🙂 Staramy się zawsze pisać w taki sposób, który może pomóc innym w podróży i odkrywaniu nowych miejsc! 🙂

Odpowiedz
Olka 5 września, 2019 - 12:54 pm

Znajomi wybierali się ostatnio do Obwodu i opowiadali o swoich przebojach z wizami. Ale ostatecznie je dostali, Obwód odwiedzili. 🙂

Odpowiedz
rudeiczarne 5 września, 2019 - 2:52 pm

Czyli się udało, super! 🙂 Otwiera nam się powoli Rosja, już niedługo także do Sankt Petersburga wystarczy elektroniczna, darmowa wiza. Czekamy na więcej! 🙂

Odpowiedz
Angrywaldeuszek 5 września, 2019 - 3:14 pm

Dzięki za porady. Fajne ujęcie, super fotki?

Odpowiedz
rudeiczarne 6 września, 2019 - 6:44 am

Dziękujemy bardzo 🙂

Odpowiedz
pożeram strony 5 września, 2019 - 7:52 pm

Mnie akurat Rosja w ogóle nie ciągnie, ale fajnie, że zebraliście najważniejsze info w jednym miejscu:)

Odpowiedz
rudeiczarne 6 września, 2019 - 6:46 am

Dziękujemy bardzo, mamy nadzieję, że się to komuś przyda 🙂

Odpowiedz
Martyna Soul 20 września, 2019 - 6:52 am

Dziękuję za zebranie wszystkich praktycznych informacji odnośnie wiz w jednym miejscu. Mam nadzieję, że kiedyś skorzystam, bo marzą mi się outdoorowe tereny Rosji:)

Odpowiedz
rudeiczarne 20 września, 2019 - 11:10 am

Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Ci przy planowaniu Twojej własnej podróży do Rosji i ułatwi aplikowanie o wizę 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookies (tzw. ciasteczka). Możesz zaakceptować pliki cookies albo wyłączyć je w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Czy akceptujesz wykorzystywanie plików cookies? Akceptuj Dowiedz się więcej